„Vůbec mi nedošlo, že se jedná o Toničku, která zde žila, vyrůstala. Až když jsem uviděla v televizi zprávy, vybavila jsem si, o koho se vlastně jedná," řekla včera Rakovnickému deníku paní Eva 
z Pavlíkova. Opodál na chodníku téměř v centru obce stojí skupinka místních seniorek, ale ani ty se příliš nechtějí 
k nešťastné události vyjadřovat.

„Žili v domě tam nahoře, Na Panelovce, poté se odstěhovali. Pamatuji si ji jako malou holčinu, ale už to je hrozně dávno," reagovala seniorka Jana s tím, že každý den sleduje nejen denní tisk, ale také televizní zpravodajství a doufá, že již brzy dorazí dobré zprávy. „S mojí vnučkou si velice často hrály u nich u domu. Měly tam nějakou boudičku či co," dodala paní Jana. 

Antonii spolu s kamarádkou Hankou unesli na území Pákistánu neznámí ozbrojenci z mikrobusu, v němž byly 
v doprovodu místního policisty. Co je v tuto chvíli s dívkami, nemá nikdo ponětí. Únosci se úřadům dosud neozvali.

Dvě pětadvacetileté kamarádky, z nichž jedna je 
z Kladna, si chtěly splnit životní sen. Procestovat Dálný a Střední východ a svou cestu zakončit v Indii. Před několika dny ovšem padly do rukou zatím neznámých ozbrojenců v Pákistánu. Kladeňačku Antonii spolu 
s kamarádkou Hankou unesli z mikrobusu, v němž byly v doprovodu místního policisty, nedaleko obce Nok Kundí, která leží asi 120 kilometrů od hranic. Nejistotu a strach prožívají nejen rodiny obou unesených, ale také kamarádi Toničky. Na sociální síti Facebook vznikla komunita s názvem Hanka a Tonča domů, kde lidé z celé republiky vyjadřují své naděje ve šťastný návrat dívek. Jak řekla Kladenskému deníku sestra Antonie, Kladeňačka už v Indii byla několikrát, ovšem letecky.

„Jsme v kontaktu s ministerstvem zahraničí a pákistánskou ambasádou. Zatím nemáme žádné zprávy. Čekáme. Snažíme se kontaktovat české rodiny, co jsou 
v Pákistánu, či nějakou českou komunitu," řekla.
Unesená mladá dívka pomáhá v Dobrovolnickém centru v Kladně, kde za svou práci získala v roce 2011 prestižní ocenění Křesadlo. „Smutnou zprávu jsme se dozvěděli ve čtvrtek. Myslím na Toničku a sleduji zprávy na internetu," uvedla pracovnice centra, která si nepřála být jmenována.

Stejnou situaci nyní prožívá také Radka Soukupová, někdejší třídní profesorka Antonie ve Sportovním gymnáziu a gymnáziu v Kladně. „Když zprávu o únosu dávali ve čtvrtek v televizi, tak jsem zrovna seděla u počítače a musím se přiznat, že jsem to moc nevnímala. Až včera ráno jsem se dozvěděla, o koho se vlastně jedná," vyjádřila se Kladenskému deníku kantorka. 

„Myslím na ni a nechci si ani představit, co se všechno může stát. Navíc sama učím o krizových oblastech světa, čili o tom, jak jsou tyto lokality nebezpečné, ale nikdy jsem si neuvědomila, že jednoho dne se něco takového stane mé žákyni," dodala Radka Soukupová. Na otázku, zda byla Tonička už na gymnáziu dobrodružné povahy, má její třídní profesorka jednoznačnou odpověď. „Byla dobrodruh. Vím, že ještě za studií velmi cestovala a nebála se vyhledávat nebezpečnější destinace, asi ji to tam lákalo. Ale rozhodně si nemyslím, že je tato událost jen nezodpovědnost dvou mladých holek, které chtěly zažít dobrodružství," okomentovala Soukupová.
Situaci kromě všech kantorek, jež Toničku učily, sleduje také ředitel gymnázia Jiří Stejskal. „Moc držím palce, aby vše dobře dopadlo," reagoval Jiří Stejskal.

Stejné pocity teď prožívá také jedna z kladenských kamarádek Antonie. „Toničku znám asi deset let. Přijde mi to naprosto neuvěřitelné a šílené. Moc se o ni bojím. Nepřeji si nic jiného, než aby se v pořádku obě vrátily co nejdříve," svěřila se dívka Kladenskému deníku.