Nebezpečí pádu se v těchto dnech, kdy se teplota přes den pohybuje nad nulou a v noci klesá pod bod mrazu, zvětšuje. Ne všude byl a je stav chodníků stoprocentní, podle mnohých ani nelze perfektní odklizení sněhu zajistit, a to vzhledem k už tak napnutým rozpočtům.

Rakovnická radnice v tuto chvíli řeší několik problémů, kdy si chodec na chodníku způsobil zranění. „V současné době evidujeme celkem tři případy, které se nyní řeší,“ potvrdil informace tiskový mluvčí rakovnické radnice Jan Polák.

Bez problému není ani vedení Nového Strašecí. „My v tuto chvíli řešíme jeden úraz. K celé věci se jako úřad hlásíme,“ informoval starosta města Pavel Vaic.

A jak postupovat v případě, že si způsobíte úraz na chodníku? Především je nutné celou věc oznámit. V oznámení nezapomeňte uvést, kdy a kde se vám nepříjemná událost stala. Zapomenout byste neměli ani na svědky. Do oznámení rovněž uveďte požadavek na odškodnění a důvod tohoto nároku.

„Město toto oznámení převezme a přepošle ho pojišťovně, která provede vlastní šetření události a určí také oprávněnost nároku včetně výše případného odškodnění,“ sdělil Jan Polák.

Většina měst je proti úrazům na chodnících pojištěna. Například město Rakovník má uzavřenou pojistku ve výši 15 milionů korun, což je podle rakovnické radnice dostačující.