O všem rozhodnou zastupitelé zvolení v říjnových komunálních volbách.

Bez podpory Města Rakovníka coby hlavního pořadatele celé třídenní akce by se akce s největší pravděpodobností neuskutečnila. „Město na akci vyčlenilo tři sta tisíc korun," připomněl starosta Zdeněk Nejdl.

Jenže. Ani tyto peníze od města nejsou jediné. Organizátoři kvůli cenám, tombole a zpestření programu oslovují každým rokem sponzory a vůbec všechny, kdo se chtěli na této akci podílet či na ni přispět. V letošním roce se tak nejel freestyle u areálu Cafex. „Je to škoda, bohužel jsme nesehnali sponzory. Těžko se shání na cokoliv," řekl už před zahájením Rakovnického cyklování jeden z pořadatelů, Milan Sunkovský.

Většina současných zastupitelů hodnotí třídenní akci kladně, hlavně kvůli propagaci regionu a také oživení prázdnin. Otázkou ovšem je, jestli tato, dalo by se říci už tradiční akce najde přízeň u nového složení zastupitelstva města. „Město sice přispívá částkou tři sta tisíc korun, ale je to akce, která trvá tři dny. V jiných městech, kde na podobné akce přispívají, se většinou jedná o jednodenní akci," podotkla na závěr Alida Štulajterová, mluvčí rakovnické radnice.

Sedmý ročník Cyklování by se měl uskutečnit od 17. do 19. července 2015.