Neuvěřitelně brutálnímu útoku museli čelit dva kamarádi. „Měl je napadnout jejich spolužák,“ uvedla lékařka rakovnické záchranné služby Blanka Černická. Patnáctiletý a osmnáctiletý chlapec byli odvezeni sanitou záchranky k ošetření na chirurgii.
„Pachatel udeřil jednoho z chlapců kovovým boxerem do týlové části hlavy a druhého do obličeje,“ popsal mluvčí rakovnické policie René Černý.
Drama se odehrálo v pondělí asi patnáct minut po jedné hodině odpolední v Lubenské ulici nedaleko klubu Astacus.
„Útočníka prý zranění trochu znají a řekli nám dokonce jeho křestní jméno. Incident měl mít i několik svědků, takže uvidíme. Prozatím vám mohu sdělit, že věc šetříme jako trestný čin výtržnictví a ublížení na zdraví,“ doplnil René Černý.
Událost oznámila policistům devětatřicetiletá matka jednoho z hochů prostřednictvím linky 158.
S dalším projevem agrese u mladých lidí se lékaři rakovnické záchranné služby potkali tentýž den už v devět hodin ráno v Novém Strašecí.
„Ta osmnáctiletá dívka se dokonce prala i s posádkou naší sanity,“ konstatovala lékařka Blanka Černická.
Dle našich informací by dotyčné mladé děvče mělo mít problémy s drogovou závislostí. Už půl roku nemá chodit do školy a svým chováním ubližuje sobě i svému okolí. Další díl smutného příběhu dívčina života měl být odstartován ve chvíli, kdy se rozešla se svým klukem.
„Předali jsme ji do péče lékařů dětského oddělení rakovnické nemocnice,“ uzavřela k výjezdu lékařka Blanka Černická.