Veliké neštěstí mohl způsobit vichr v pondělí ráno, když se jeho vlivem odtrhla v Hořesedlích střecha domu a zasahovala až do rychlostní silnice R6. Na místo okamžitě vyjeli profesionální hasiči z Rakovníka.

„Hasiči se dostali jen na okraj domu, aby prověřili, zda tu někdo není. Dovnitř domu nemohli, hrozil pád celého stropu,” informovala mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Zasahující hasiči na místo zavolali kvůli posouzení stavu domu statika a také starostku obce Jiřinu Milerovou.

„Hasiči museli poté objekt prohlédnout ze žebříku, aby vyloučili, že se v domě nachází lidé,” dodala Kostková.

Teprve poté hasiči odřezali trámy zasahující do komunikace a okolo jedenácté hodiny dopolední se vrátili zpět na základnu.

A verdikt statika? Dům je určen k demolici. Jenže co s domem dále, stále není zatím jisté. „Objekt je v majetku soukromého vlastníka z Plzně. Kontaktovali jsme jej písemně, jelikož na něj nemáme telefonní kontakt,” řekla Deníku starostka Milerová.

Kvůli silnému větru nabíraly o víkendu zpoždění vlakové spoje, a to kvůli padlým stromům přes koleje. V Řevničově padl strom přímo na vlakovém nádraží. Urostlý smrk o průměru třiceti centimetrů pak museli dobrovolní hasiči z Roztok odstranit u obce Karlova Ves.