Podnětů k opravám či rekonstrukcí je jistě mnohem více. Vedení rakovnické radnice ovšem nic z toho zatím nehodlá dělat na úvěr. Prioritou zůstává plavecký bazén. 


Ačkoliv některá okresní města využívají výhodných úvěrových nabídek a sjednávají si půjčky, které využijí třeba až v dalších letech, město Rakovník se podle místostarosty Miroslava Samaše (ANO) k tomuto kroku nechystá. 


„Město Rakovník nemá v současné době žádný dluh. Má uzavřenu smlouvu na půjčku ve výši sto milionů korun určenou na rekonstrukci městského plaveckého bazénu, nicméně tato půjčka ještě nebyla čerpána. O navýšení úvěrového limitu, případně uzavření smlouvy na další půjčku, neuvažujeme,“ reagoval na dotaz Rakovnického deníku místostarosta města Miroslav Samaš. 


Zatímco v Rakovníku vedení města o další půjčce neuvažuje, v největším středočeském městě další úvěr schválili. Vedení města Kladna chce díky novému a výhodnějšímu úvěru nejen umořit dluhy z let minulých, ale také mít rezervu pro případné opravy, rekonstrukce či modernizace. Úvěr, který zastupitelé schválili na listopadovém zasedání, se stane finanční rezervou až do roku 2020. Podle radního Přemysla Mužíka by mohly být vypůjčené peníze použity v následujících letech na modernizaci autobusového terminálu a podzemního parkoviště, což vyjde na 250 milionů korun, na rekonstrukci pěší zóny v hodnotě 100 milionů korun či opravu střechy zimního stadionu. Kladno by rádo vybudovalo dále i nová sportoviště na míčové hry a výhledově i další krytý bazén. 


Podle primátora Milana Volfa se Kladno nyní zbavilo nevýhodných úvěrů, které si vzalo minulé vedení města a ušetřili jen na úrocích 30 milionů korun. 

„Víme, že například do škol musíme investovat desítky milionů korun, stejně jako do oprav komunikací a rozvoje města. V minulosti totiž zcela chyběla koncepce rozvoje. Je to výsledek tureckého hospodaření s jediným motivem, kterým bylo čerpání dotací za každou cenu,“ sdělil primátor města Milan Volf.