Ovšem město Rakovník celou investici platit nebude. Podle starosty města Rakovníka Pavla Jenšovského (ČSSD) uspěla radnice s žádostí o účelovou dotaci u vedení Středočeského kraje. Ten by měl Rakovníku poskytnout částku pět milionů korun. Ještě ale není definitivně známa spoluúčast města Rakovníka. Nikdo totiž neví, v jakém stavu je podložka pod umělým povrchem.

„Až po odkrytí se uvidí, jak vysoká bude investice. V případě, že by se musela vyměnit celá podložka, jedná se o náklady ve výši zhruba 9,6 milionu korun. Město by tak doplácelo 4,6 milionu korun. Pakliže se ale nevymění celá podložka, cena může být snížena až na 6,8 milionu korun. Pak by město dofinancovalo částku 1,8 milionu korun," řekl Rakovnickému deníku starosta města Pavel Jenšovský. Ten také na podvečerním zasedání rakovnických zastupitelů informoval, že dotaci schválilo v pondělí i zastupitelstvo Středočeského kraje. „Jsem velice rád, že Středočeský kraj na toto přistoupil, protože platit z našeho rozpočtu celou rekonstrukci se dlouhodobě nedařilo," řekl Jenšovský.

S rekonstrukcí umělého povrchu by se mělo začít ještě v letošním roce, skončit by pak měla nejpozději do března příštího roku. Poté totiž startují venkovní soutěže pozemního hokeje.

Opoziční zastupitel a dřívější prezident klubu pozemního hokeje v Rakovníku Miroslav Koloc (Město pro vás) je samozřejmě za rekonstrukci hřiště rád, ovšem pozastavil se tak trochu nad načasováním přidělení dotace. Z jeho slov bylo patrné, že vedení Středočeského kraje uvolnilo dotaci zřejmě i kvůli blížícím se krajským volbám.

„Jsem rád, že akce výměny umělého povrchu na Městském stadionu v Rakovníku se chýlí ke konci, pro mě nyní až překvapivě rychle, asi je na to vhodné období. Dotace od Středočeského kraje přišla v pravý čas. Konečně se podaří vyměnit povrch, který má už dlouhodobě své za sebou," poznamenal zastupitel Miroslav Koloc.