Kukuřičné bludiště je přístupné od června většinou do konce září. „Počítáme s otevřením minimálně do září, uvidíme podle stavu kukuřice,“ řekla pro Rakovnický deník Gabriela Podolská, provozní Kukuřičných bludišť. V případě deštivého počasí se ale bludiště uzavírá. Vstup je možný s kočárky, ale i s pejsky, pokud jsou na vodítku. „Letos se Kukuřičné bludiště v Rakovníku otevřelo návštěvníkům již podruhé,“ uvedla Gabriela Podolská.

V bludišti je připraven program pro celé rodiny, firmy, nebo je možné si tu zahrát také soutěže pomocí mobilního telefonu. „Kukuřičné bludiště je super. Bavili jsme se tu celá rodina,“ řekla návštěvnice Simona Majerová. Minulý rok byli tématem tajenek zvířátka, letos jsou to příšerky. V bludišti jsou pro návštěvníky připraveny tabulky s otázky. Pokud otázku uhodnete, získáte také písmenko do tajenky. „V našem kukuřičném království budou skryty tabulky s příšerkami – co příšerka to jedno písmeno. Důležité je i barevné číslo v levém horním rohu. To aby návštěvníci věděli, do jakého barevného řádku a do jakého políčka písmeno napsat,“ vysvětlila tajenku Gabriela Podolská. Do tajenky přibyl také pátý řádek. Ten se hádá ze čtyř předchozích doplněných řádků z tabulek v bludišti.

V loňském roce jste pro uhádnutí celé tajenky museli navštívit několik bludišť různě po republice. Letos vyluštíte tajenku jen při návštěvě jednoho bludiště. „Herní kartička vypadá úplně stejně jako vloni. Je na ní pět řádků volných políček. Každý řádek byl pro jedno bludiště. Letos to bude jiné. Všech 5 řádků použijete v jednom bludišti! Čtyři různobarevné řádky budete doplňovat. Páté musíte uhádnout,“ dodala Gabriela Podolská. „Bludiště jsme navštívili už minulý rok. Byli jsme v Rakovníku, u Kladna a v Líbeznici. Je fajn, že letos vyluštíte tajenku už při návštěvě prvního bludiště,“ řekla Simona Majerová.

Pokud nechcete hledat jen tajenku, vezměte si sebou do bludiště mobilní telefon. Ten vám umožní zapojit se do mobilní interaktivní hry. „Interaktivní hru může hrát každý, kdo má mobilní telefon s operačním systémem Android a čtečkou QR kódů. Jestliže tyto požadavky splňujete, stáhněte si mobilní aplikaci Kukuřičáci. Tato velmi jednoduchá aplikace vyžaduje čtečku QR kódů a bude vám zaznamenávat čas, za který se dostanete ven z bludiště,“ stojí na webu kukuricaci.cz. Interaktivní hrou se lze zapojit i do Mistroství bloudění. Stačí k tomu zahrát si tuto hru ve třech různých Kukuřičných bludištích. Výsledky se průběžně vyhodnocují a jsou k dispozici na webu bludiště.

Kukuřičná bludiště jsou otevřené necelé dva měsíce a už nimi prošli stovky lidí. „V letošním roce zaznamenáváme vysokou návštěvnost. Chodí k nám rodiny, firmy, ale i třeba děti s příměstskými tábory,“ dodala Gabriela Podolská. Firmy v bludišti pořádají teambuildingové aktivity. V bludišti si rozšíříte orientaci a postřeh, týmovou spolupráci, řešení hádanek ale prohloubíte si také vztah k přírodě a k ekologii.