Díky němu mohou pomoci lidem v bezvědomí nebo se srdečními obtížemi.

Velmi důležitá je také pomoc při autonehodách. Policisté se kolikrát setkávají s případy, kdy je nutná resuscitace včetně masáže srdce.
Potřebu defibrilátoru zdůvodnil Václav Kučera, ředitel krajského zastupitelství Policie ČR: „Policisté často přijíždějí jako první k dopravním nehodám a tam jde opravdu o každou minutu. Použitím defibrilátoru mohou zraněnému člověku zachránit život.“

Město protíná nebezpečná silnice směrem na Plzeň a poblíž vede obávaná karlovarka. I to je další důvod, proč mít defibrilátor.
Díky tomu se město Jesenice stalo bezpečnějším místem pro život občanů. Přístroj byl zapůjčen v rámci projektu „Pomáháme společně“ do takzvaného dlouhodobého pronájmu za přispění města Jesenice.

Přístroj vede krok za krokem zachránce celým procesem pomoci, je vybavený hlasovou nápovědou a grafikou v českém jazyce. Dále navádí záchrance k masáži srdce a umělému dýchání.

Umožní tak komukoliv i s minimálními znalostmi poskytnout první pomoc. V Jesenici bylo samozřejmostí, že po slavnostním předání za přítomnosti zástupců města, policie i hasičů se policisté i hasiči důkladně seznámili s tím, jak defibrilátor správně používat.

Cílem projektu „Pomáháme společně“ je umístit defibrilátory do každého vozu policie. Ze sedmadvaceti přístrojů, které policisté vozí ve Středočeském kraji, už jeden pomohl zachránit lidský život