Úplná uzavírka Čisté potrvá sedm týdnů, tedy do 20. prosince. Původně měla být silnice uzavřena až v příštím roce, vzhledem plánované uzavírce silnice I/27 ve Vysoké Libyni však byla narychlo přesunuta na závěr podzimu.

„Chtěli jsme pokračovat ve stavbě kanalizace po Novém roce, ale kvůli uzavírce silnice I/27 by u nás úplná uzavírka být nemohla. Počasí by nám mělo přát a nejde o dlouhodobou akci, přesto tu budou hlídkovat policisté, kvůli bezpečnosti, neboť se najdou řidiči, kteří nerespektují uzavírku a buď se tu otáčejí, nebo chtějí obec projet po účelových komunikacích,“ postěžovala si čistecká starostka Blanka Čebišová.

Silnice je uzavřena v úseku od obecního úřadu ke křižovatce do „alejí“ včetně. Rezidenti mají pro přesun vyznačeny účelové komunikace. Autobusové linky směrem na Kralovice jezdí po účelové komunikaci kolem hřbitova a zadem do obce Břežany, stejně tak vozidla integrovaného záchranného systému a údržby. Autobusové zastávky jsou posunuty na okraj obce.

Pro vozy do tři a půl tuny platí objízdná trasa přes Všesulov, Šípy, Milíčov, Slatinu, Hedčany a Kožlany, a to obousměrně. Vozidla nad tři a půl tuny musí využít karlovarskou silnici I/6, D6 a I/27.

Rekonstrukce průtahu Jesenice je hotová

Naopak průjezdná je pro mnoha měsících nedaleká Jesenice, kde se rekonstruoval průtah městem. Úsek silnice I/27 v Plzeňské ulici, tedy v jižní části města, byl zkolaudován 25. října.

„Stavební firma ještě pracuje na nějakých dodělávkách na chodnících, aby byly návazné, ale to jsou jen drobnosti. Silnice je každopádně průjezdná. Kolaudace celé stavby má být do konce roku,“ konstatoval jesenický starosta Jan Polák.

Zároveň připomněl, že v souvislosti s rekonstrukcí průtahu musí být na jaře opraveny dvě ulice. „Jde o Smetanovu a Wintrovu ulici, které při opravě silnice sloužily jako objízdná trasa. Měly by tam být opraveny chodníky i těleso komunikace a také tam vzniknou parkovací stání. Chodníky a parkovací místa bude financovat město, část oprav zafinancuje ředitelství silnic a dálnic,“ uzavřel starosta.