Podrobnosti
– od 1. 3. do 6. 6.2010 potrvá uzavírka mostu v Nádražní ul. Na informační tabuli bude z důvodu možných komlikací uveden jako termín otevření červenec
– u mostu vznikne provizorní lávka pro chodce. Ti by jinak museli ujít i kilometr navíc, aby se dostali do centra
– řidiči by měli v odpoledních špičkách počítat s kolonami aut, které se budou tvořit u křižovatky ulic Kuštova a Ottova.

S dopravními omezeními, úpravou dopravního značení a také s novými zákazy zastavení musejí počítat řidiči od počátku uzavírky dopravy na nejfrekventova­nějším mostě v Nádražní ulici v Rakovníku.

Most se po několika odkladech konečně dočká tolik potřebné rekonstrukce. Bude od počátku března až do června uzavřen nejen pro motoristy, ale také pro chodce.

V současné době jsou již známy i konkrétní objízdné trasy. Jedna z nich povede po silnici obchvatu B2 kolem průmyslové zóny a areálu TOS. Upraveno bude na této trase dopravní značení, týkající se přednosti v jízdě, ale úpravy se budou týkat také parkování.

„V ulici Kuštova ve směru od průmyslové zóny, tam, kde není vyznačen odstavný pruh, bude osazeno přechodné dopravní značení zákaz zastavení. Konkrétně se jedná o úsek před ulicí Vojanova a úseky mezi ulicemi Vojanova – Krokova, Krokova – Libušina a úsek za ulicí Přemyslova,“ upřesnil mluvčí rakovnické radnice Jan Polák. Ten také upozornil na možné kolony aut, jelikož všechny objízdné trasy končí na křižovatce ulic Ottova a Kuštova.

„Z tohoto důvodu bude pravděpodobně docházet k tomu, že se v dopravních špičkách mohou tvořit kolony vozidel na příjezdu k výše uvedené křižovatce,“ upozornil mluvčí Jan Polák. Pro chodce bude v blízkosti současného mostu vybudována dočasná lávka, aby nemuseli přecházet Rakovnický potok až za budovou úřadu práce na jedné straně, a nebo využívat lávku u městského bazénu. „Zřízení provizorní lávky bylo jednou ze základních podmínek k povolení stavby. Lávka bude vystavena naproti budově GE Money bank,“ přiblížil Polák.

Po nově zrekonstruovaném mostě bychom se měli projít nebo projet 7. června. Tiskový mluvčí radnice vysvětlil, že z důvodu případných možných komplikací při opravě mostu bude na informačních cedulích uveden jako termín otevření červenec.