Rakovnický opoziční zastupitel Miloslav Kubínek (KSČM) zvedl svým výrokem ze židle některé koaliční představitele města. Na posledním setkání zastupitelů dal totiž Miloslav Kubínek nepřímo vedení města ultimátum: buď se město pustí také do revitalizace sídliště Zátiší, a nebo místní přestanou tolerovat hluk z hokejbalového hřiště. To koalice považuje za vydírání.

Miloslav Kubínek na posledním zasedání koalici vytkl, že se modernizaci této části příliš nevěnuje a také ji přehlíží.

„Na minulém zasedání jsem si posteskl nad zamítavým postojem rady města na vystavění osvětlení, podotýkám na pozemku města (rada města tehdy toto zamítla, jelikož se údajně nejednalo o klasické osvětlení, ale o světlo reagující na pohyb a umístěné u vchodu, pozn. red.). Město zde vybudovalo pouze chodník a schody. Tím však výčet končí," komentoval Miloslav Kubínek. Ten dále řekl, že jej popudilo, když se dozvěděl o chystaném projektu na revitalizaci sídliště zvaného Bendovka.

„Chápal jsem, že se nejdříve musí opravit okolí domů poblíž centra, ale naše sídliště zde stojí již pětačtyřicet let. Pozornost bychom si určitě zasloužili," sdělil rozhořčeně Kubínek a dodal: „Víte, hokejbalové hřiště je dost hlučné a trpělivost místních občanů, kteří zatím tolerují rámus, jenž z něj vychází, bude závislá na tom, jak se bude město k této lokalitě chovat." Právě tato věta zvedla ze židle některé členy koalice. Do obhajoby se však pustilo jen několik z nich, včetně starosty. Ostatní členové koalice mlčeli.

„To, co nazýváte rámus, je sportovní činností dětí a také dospělých. Rámus je ona sportovní činnost," reagoval zastupitel zvolený za ODS Miroslav Koloc. Ten také opozičnímu zastupiteli řekl, že jakákoliv činnost je o toleranci.

„Pokud tedy chceme, aby se ve městě něco dělo," řekl Miroslav Koloc.

„Nejde o nic víc, ale jednou bychom možná museli kvůli rámusu hokejbalové hřiště zastřešit. Nechci ale malovat čerta na zeď. Zasloužili bychom si něco za něco, o nic jiného nejde. Snažíme se vás jen nasměrovat," reagoval Miloslav Kubínek.

Stejně jako starosta města Zdeněk Nejdl (ODS) si ani jeho stranický kolega Ivo Trešl nemyslí, že by bylo sídliště Zátiší nějakým způsobem přehlíženo. „Postavilo se zde také dětské hřiště, které nedoceňujete. Chodí sem totiž lidé z celého okolí. Máme připravený projekt na řešení dopravní problematiky v Okružní ulici u základní školy. Máme připraveny další projekty na výstavbu chodníků a podobně. Nemyslím si tedy, že bychom na sídliště nějak zanevřeli, ale situace na Bendovce je velmi katastrofická," komentoval zastupitel Ivo Trešl.

„Sídliště rozhodně není zanedbané," vrátil se ke slovům Miloslava Kubínka, který vedení radnice také vyčetl, že neřeší dopravu v ulici u zdejší mateřské školy, starosta Zdeněk Nejdl: „Co se týče komunikace u mateřské školy, vše jsme řešili s panem Ivo Žďánským (vedoucí Odboru správy majetku Měst. úřadu Rakovník, pozn. red.). Jednoduchým řešením by bylo zde umístit značku zakazující parkování. Ale to by se zase nelíbilo některým místním obyvatelům. Výstavba chodníků v této části je velmi problematická kvůli zde vysokým břehům. Až budeme mít dost peněz, abychom mohli opravit a splnit veškerá zbožná přání, tak můžeme."