Důvod? Uživatelé drog jsou stále drzejší a hlavně se jejich počty zvyšují. Mezi uživatele marihuany hlavně převládá mylné tušení, že mohou mít malé množství u sebe. Kromě toho cigaretu s marihuanou kouří zcela běžně na veřejnosti, v klubech, při společenských akcích nebo bez jakéhokoliv respektu přímo na Husově náměstí v Rakovníku, tedy v prostorách, kde má rakovnická policie své sídlo.

„Je vyhlášena nulová tolerance," řekl Jiří Šiler, vedoucí Územního odboru Policie České republiky v Rakovníku a ještě doplnil: „Policisté budou více kontrolovat automobily, jejich řidiče a spolujezdce, jestli u sebe nemají nějakou drogu." Ředitel rakovnické policie Jiří Šiler ale zároveň podotkl, že policisté mají osoby vytipované.

Policisté se navíc zaměří také na pedagogy škol. „Chceme, aby nás upozorňovali na vše podezřelé. Je lepší, když se rodiče dozvědí o tomto problému dříve, než když už je pozdě," podotkl Jiří Šiler. Ten upozornil na to, že není v silách rakovnické policie rozkrýt balkánskou větev, ale je v jejích silách bojovat s drogami mezi obyvateli Rakovnicka. „Zaměříme se také na lékárny a na výdej léků nutných pro výrobu drog," informoval Jiří Šiler.

Rakovničané toto opatření samozřejmě vítají. „Je to jen dobře. To, co kolikrát vidím, je až k pláči. Dost mi také vadí, že obě policie mají sídlo na náměstí a stejně tu posedávají na opěradlech laviček mladiství a kouří," postěžovala si Věra Nachková.