Před vstupem do budovy budoucího aquaparku v Rakovníku by mělo dojít k změnám, a to zejména ve vybudování parkovacích míst, přístupových cest do objektu a vůbec k celkové rekonstrukci zdejšího prostranství. „Předpoklad pro možné zahájení prací je červenec až září, předpokládané dokončení prací je do konce roku,“ upřesnil mluvčí rakovnické radnice Jiří Cafourek s tím, že odhadovaná cena činí 8,8 milionu korun.

Rekonstrukci bazénu schválili zastupitelé před čtyřmi lety. Město za investici zaplatí částku 205 milionů korun, přičemž si muselo vzít stomilionový úvěr. Nicméně zatímco dříve se v prostorách areálu nacházel pouze velký a malý bazén a sauna, nyní se návštěvníci mohou těšit na dva tobogány, divokou řeku nebo atrakci, kdy mohou rozhýbat vodu vlastním tělem. Mezi ty odpočinkové bude patřit saunový svět, vodní lázeň, ale také i Kneippův chodník – jedná se o vodoléčebnou proceduru, která zvyšuje prokrvení nohou a zlepšuje imunitu. Chybět nebude ani dětský bazén či brouzdaliště pro nejmenší nebo občerstvení.

Aquapark by měl být hotov nejpozději do poloviny listopadu, poté bude čas pro kolaudaci a opravy případných nedostatků. Dojde i na proškolení personálu. Návštěvníci by se tak do vodního světa mohli podívat v lednu.