„Chtěl bych poděkovat všem, kdo na vernisáž přišli a hlavně bych rád poděkoval domovu seniorů, který mi tuto výstavu umožnil. Před pěti lety jsem vystavoval v Roubence, ale čas hrozně letí a trochu jsem to podcenil. Když jsem přišel v březnu, už bylo pozdě a všechny termíny měly již naplánované,“ přiblížil okolnosti, které vedly k uspořádání výstavy v Domově Na Zátiší v Rakovníku Milan Kounovský.

Oslavenci přišli poblahopřát i starostové Rakovníka a Nového Strašecí. „Pamatuji si, jak jsem krátce po revoluci narazil v jednom časopise na kresbu, která mě zaujala a na ní byl monogram MK. Tehdy jsem nevěděl, o koho jde a o něco později jsem zjistil, že se jedná o Milana Kounovského,“ zavzpomínal novostrašecký starosta Karel Filip, který blahopřál Milanu Kounovskému jak první. Rakovnický starosta Pavel Jenšovský si na adresu oslavence dovolil malý vtípek. „Milan lže, v Roubence měli místo, ale on si vybral domov seniorů cíleně, protože ví, kam patří. Přeji mu, aby se v domově proslavil tak, jako v tisku,“ usmíval se Pavel Jenšovský.

Zastupující ředitel domova Ondřej Šimon je rád, že rakovnický domov seniorů může sloužit i veřejnosti jako kulturní místo. „Je mi velkou ctí, že náš domov můžeme otevřít veřejnosti i v duchu kulturním. Výstavy se zde běžně pořádají, ale jsem rád, že mezi nás bude chodit i veřejnost, aby získala povědomí, o čem domov seniorů je. Není to jen nějaká noclehárna, ale život tu opravdu probíhá,“ sdělil Šimon.

Jak bylo zmíněno v úvodu, hlavní část výstavy tvoří kresby lidí z rakovnického okresu. „Vymyslel jsem, že si tentokrát půjčím co nejvíce kreseb, které jsem kreslil jako dárky k výročí, takže lidé na výstavě mohou najít i nějakého vystaveného kamaráda. Vystaveni jsou samozřejmě i sportovci či politici, včetně podepsaných kreseb,“ dodal Milan Kounovský.

Padlé a nemocné stromy lákají kůrovce. Ilustrační foto.
Lesy suchem velice trpí. Opatření se projeví až za desítky let