Vánoční posezení zahájil ředitel rakovnického domova Pavel Jenšovský. „Chtěl bych poděkovat za dary, které jsme dostali. Ať už se jedná o piano, které bude využíváno na aktivizační činnosti našimi kolegyněmi. Daroval nám ho pan Ogurek, který se o něj bude starat a případně ho opravovat. Stejně tak děkuji panu Krobovi za knihy různých žánrů, které nám daroval již v listopadu,“ poděkoval ředitel Domova Na Zátiší a bývalý rakovnický starosta Pavel Jenšovský.

Ten neopomněl ocenit i práci pracovníků domova. „Děkuji všem zaměstnancům za to, jak úžasnou odváděli práci. O klienty se starají, jak nejlépe dovedou a já je za to obdivuji. Všem bych rád popřál klidné a hezké svátky, štěstí a pevné zdraví,“ dodal Pavel Jenšovský, který následně od klientů převzal dárek.

Dárky dostali i sami klienti, a to hrnečky, naučná DVD či dřevěný kalendář. Po předání všech dárků byla ještě vyhodnocena dlouhodobá soutěž Bingo. První tři v pořadí obdrželi medaile, ale dostalo se i na ostatní účastníky, kteří dostali medaile „bramborové“. A pak už si všichni přítomní s potěšením vyslechli notoricky známé písně od Dua PLUS, které na poslední chvíli nahradilo nemocného Jana Vaška.

Po vánoční pauze čeká rakovnické seniory další vystoupení. „V pondělí 7. ledna k nám přijede profesionální hudebnice Zdena Mudrová, bývalá členka orchestru Státní opery v Praze,“ prozradila organizační pracovnice Kateřina Brunclíková.

Ilustrační foto.
Nový provozovatel restaurace zahájil své působení s pokutou