Bourací a vyklízecí práce se uskutečnily v zimě, na začátku jara začala samotná rekonstrukce, která by měla vyjít na zhruba 18,5 milionu korun. Objekt bude zateplen, dostane novou střešní krytinu, upraví se i půdní vestavba v podkroví.

„Dojde rovněž k dispozičním změnám, například v podkroví jsou dva byty, ale nově tam budou byty čtyři, jeden velký, jeden střední a dva menší. Veškeré instalace, tedy kanalizace, voda, elektřina byly ve velmi špatném technickém stavu. Kuchyně, koupelny a další místnosti dostanou rovněž nové vybavení,“ přiblížil starosta Jesenice Jan Polák.

Objekt je připojen na centrální zdroj tepla z kotelny, tudíž se budou dělat i nové rozvody na topení. „I po této stránce tedy bude dům komfortní. Lidé už nebudou muset topit sami v kamínkách,“ informoval starosta.

Město bude následně řešit, komu bude byty přidělovat. „Musíme vyjít z podmínek dotačního programu. Důležité je životní minimum, co lidé musí a nemusí mít, aby byli v bytové nouzi,“ konstatoval jesenický starosta Polák.