Z Buškovic u Podbořan přijel se svou rodinou Václav Šnídl: „Chtěl bych koupit samici králíka plemene Velký světlý stříbřitý. Potřeboval bych ji do chovu. Chovám králíky na maso."

Proč je zimní výstava málo obsazovaná, vysvětlila za Základní organizaci českého svazu chovatelů Marta Řeřábková: „Samice králíků jsou už v tuto dobu připuštěné, takže na výstavu nemohou. Mladé králíky chovatelé většinou prodali už na podzim, nebo je porazili, aby je nemuseli živit přes zimu, A exoti? Ti už pomalu začínají sedět na vejcích."

I tak na výstavě bylo nakonec více zvířat než v katalogu, protože je chovatele přivezli dodatečně v pátek odpoledne.

Vystavovali tu také mladí členové zdejší organizace: Vladimír Poděbradský holuby a exoty, Jaroslav Černý drůbež a Ondřej Záhora králíky. Jejich účast tak trochu vyvracela slova předsedy organizace Františka Lilla o tom, že lidé a zvláště mladí o chov příliš zájem nemají. Organizace vznikla v roce 1976 a nyní má 27 většinou přespolních členů.

O pokračování tradice se tak trochu postaral Miroslav Viktora, manžel vnučky dlouholetého předsedy organizace Miloslava Závodského. Chová exoty a stal se členem organizace. Mezi kolešovické chovatele chce také přihlásit svoji dceru. Miloslav Závodský spolu s Františkem Lillem stál u vzniku zdejší organizace. Závodský choval exoty a byl členem spolku v Podbořanech. Přesvědčil Františka Lilla, aby tam také vstoupil. „Když jsme tam vybudovali celý areál, město rozhodlo, že tam postaví paneláky a o areál jsme přišli. Sešli jsme se s Josefem Englickým, který byl v tu dobu členem v Novém Strašecí a dohodli se, že tu založíme chovatelský svaz.

Nyní je nejvíce v kurzu chov holubů a také králíci. „Hned po ránu sem lidé přiběhli a chtěli hlavně králíky," potvrdil František Lill.