Soutěžilo se ve čtyřech věkových kategoriích, tedy přípravky, mladší a starší žáci/žákyně a dorost. „Smyslem akce je co největší všestrannost. Soutěžní disciplíny jsou kombinované, není to jen klasická lehká atletika, ke které je požární sport hodně směřovaný. Je to i o tom, aby děti byly manuálně zručné, dokázaly si poradit v různých situacích,“ popsal záměr akce Radan Doubrava, člen SDH Kounov a zároveň zdravotník.

Aby děti doběhly do cíle, musely překonávat různé překážky, jako přeběhnout kladinu, rozvinout a zase složit hadici, převrátit pneumatiku, nosit kanystry, zatlouct hřebíky, podlézat i přelézat či přeběhnout ležící pneumatiky. „Ač nevyšlo počasí a bylo o patnáct stupňů méně než v pátek, je super, že přišlo 176 dětí a nezůstaly doma u počítače. Natrénovat na tuto soutěž něco obnáší a my se v rámci okresního sdružení hasičů snažíme, abychom motivovali děcka k pohybu,“ přiblížil Radan Doubrava a podotkl, že zájem je rok od roku větší.

Na děti čekaly i zajímavé ceny, jako puzzle, pastelky a další kreativní věci. Své zastoupení mělo v soutěži hned pět okresů a nechyběly například sbory ze Smolnic, Domoušic, včetně okolních sborů. K dispozici byl i profesionální zdravotní dispečink. „Jsme tady i z okresní rady prevence. Ta je pro děti velmi důležitá, je jednodušší jim vysvětlit, že nemají doma pálit sirky než hasit dům,“ dodal Radan Doubrava.