Pořádala ji Základní škola, Mateřská škola speciální a Praktická škola v Jesenici. Její žáci i učitelé si pokaždé pozvou kolegy ze spřátelených škol a dětských domovů, takže Notička je zároveň i milým setkáním.

Na pódiu se vystřídali například žáci ze Základní školy praktické v Podbořanech s písněmi Včera neděle byla, Pramínek vlasů, děti z Dětského domova Ledce, z Dětského domova Žatec i obyvatelé Domova Krajánek v Jesenici. Tři dívky z Dětského domova, Základní školy a Střední školy Žatec perfektně „vystřihly" píseň Tři tety. Daleko to neměli obyvatelé dětského domova v Novém Strašecí. Jako hosté vystoupili žáci Integrované střední školy v Jesenici. Zatančili ve stylu country.

„Notička není jen pro děti. Mohou se přijít podívat i rodinní příslušníci a široká veřejnost. Pokaždé se snažíme volit téma z naší domácí tvorby. Tentokrát jsme využili výročí narození Jiřího Šlitra a téma bylo jasné, jeho písničky. Školy to věděly dopředu a také se svědomitě připravovaly, což nás potěšilo," vysvětlovala ředitelka Základní školy, Mateřské školy speciální a Praktické školy v Jesenici Hana Vanická.

S přípravami pomáhá celá jesenická škola a hlavně, děti žijí Notičkou už od začátku školního roku. Potvrdila to paní učitelka Markéta Uhrová: „Jen děti nastoupí do školy, už se ptají, paní učitelko, bude zase Notička?"

Pěvecký sbor Sluníčko z pořádající školy program zahájil sérií písniček Jiřího Šlitra. Zpěváci si je vybírali společně s paní učitelkou Markétou Uhrovou: „Pouštěli jsme si nahrávky a posuzovali, kterou z nich bychom zvládli zazpívat. Děti byly soudné a těžké písně jsme rovnou vyřazovali," vysvětlovala Markéta Uhrová. Písně zněly jak při hodinách hudební výchovy, tak i na kroužku a během roku se postupně do kroužku přidávaly další zpěváci.

„Přidal se k nám i jeden žák z osmé třídy. I když zpívá velmi pěkně, nechtěl s námi nikdy vystupovat, až letos na jarní soutěži se k tomu odhodlal. Bereme to jako obrovský úspěch," podotkla Uhrová.

Kromě klavíru pěvecký sbor Sluníčko doprovázel také bubeník, čímž dostaly písničky úplně jiný šmrnc. Další vystoupení domácích zajistily tanečnice ze zájmového ateliéru Zumba.

Každý z účastníků dostal odměnu a hosté malý dárek, lžíci ozdobenou barevnou hmotou Fimo. Dárky tvořili žáci jesenické školy.

Úplnou tečku udělají žáci jesenické školy za přehlídkou ještě druhý den. Společně se shromáždí, proberou přehlídku a prohlédnou si dárky. ⋌Další fotografie jsou na straně osm.