Lentilky si odvezly první a druhé místo z kategorie tanečních týmů, kterých se v písku představilo celkem sedm, a to České republiky, Slovenska a Německa. Nejvíce se opět prosadily v soutěži jednotlivců.

V kategorii dívek od deseti do třinácti let (YOUTH category) se mezi osmatřiceti soutěžícími z ČR, SR a Rakouska po dvou kolech dostaly do desetičlenného finále ve všech třech soutěžních tancích čtyři rakovnické tanečnice. První byla Nikola Šerhantová, druhá Karolína Šmídová a třetí Andrea Lexová. Adriana Hejdová obsadila celkovou pátou pozici.
V kategorii od 14 do 18 let (TEEN category) se do závěrečného finále protančily také tři z Lentilek ve všech tancích a obsadily: první místo Martina Holá, druhé Tereza Řežábková a čtvrté místo Nikola Molendová.

V kategoriích PARTNER dance zaplnily Lentilky kompletní stupně vítězů v kategorii YOUTH. Vyhrály Andrea Lexová a Aneta Hrabalová, za nimi skončily Karolína Šmídová a Adriana Hejdová. Třetí byly Lucie Švarcová a Nikola Šerhantová, čtvrté Eliška Márová a Simona Šmídová a páté Adéla Bauerová a Natálie Bechyňová.

V kategorii TEEN získaly první místo Martina Holá a Tereza Hvězdová, třetí Kateřina Němcová a Kristýna Molendová a čtvrté místo Tereza Řežábková a Kateřina Mutinská.

Soutěž nejmladších do deseti let (PRIMARY category) vyhrál rakovnický pár Alžběta Nováková a Veronika Holá.
„Zatímco řada účastníků získávala mezi porotci a tanečníky kategorie MEGASTAR podpisy svých idolů a vzorů, nejmladší pár z Lentilek se naopak musel podepsat na památku porotcům z Holandska," podotkl k soutěži Jiří Pšenčný, jeden z vedoucích Lentilek.

Úspěch v Písku znamená postup na mistrovství světa. Jestli se tanečnice z Lentilek mistrovství opět zúčastní, vysvětlil Jiří Pšenčný: „Protože mistrovství světa pro rok 2013 se konalo až v lednu letošního roku, a také proto, že soubor „spolklo" pořadatelství květnového mistrovství republiky, které bylo v Rakovníku, nechají letos Lentilky své kvalifikační body propadnout a na mistrovství světa se v prosinci neobjeví. I tak se tam o nich bude určitě mluvit."

Jen připomeňme, že se z mistrovství světa 2013 v německém Kalkaru Lentilky vrátily s mnoha úspěchy. Podařilo se jim zvítězit v týmech i jednotlivcích kategorií YOUTH i TEEN. Článek najdete na webu Rak. deníku.