Největší perličky hlásili z mateřinky V Lukách. Zde si jeden starší pán spletl volební místnost, a tak jej poslali do jiné mateřinky - Klicperova. Jeden z voličů zde dokonce ukradl propisku, která byla přivázaná za plentou. "Někdy kolem čtvrté hodiny nám lidé hlásili, že chtějí zakroužkovat jména, ale chybí tam propiska. Já jim na to řekl, že propisku jsem tam osobně přivazoval a když jsem se tam šel podívat, opravdu tam nebyla. Někdo si ji odstřihl," smál se jeden z členů komise Jan Mudra.

Rakovnický zastupitel prozradil i další pikantnosti. "Jeden z voličů k nám také přišel a rozložil tři různé kandidátky na náš stůl a přál si, abychom mu poradili, kterou z těch tří stran má volit. Pak tu byli lidé, kteří po předložení občanky chtěli rovnou házet papír do urny, aniž by šli za plentu," prozradil Jan Mudra.

V Kolešovicích pro změnu jeden z voličů hodil do urny špatnou obálku. Další vtipnou událostí bylo, kdy mobilní tým jednu z klientek místního domova seniorů musel nahánět na zahradě a nemohl ji najít, neboť se zapovídala.