Po loňském vydatném dešti si koně a jezdci pro změnu vyzkoušeli, jak se jezdí v husté mlze, kdy není vidět skoro ani na krok. Takže počasí vlastně celkem přálo a rozhodně nezkazilo všem účastníkům dobrou náladu.

Mutějovická Hubertova jízda má už svá zažitá pravidla. Na začátku se všichni odebrali na jízdárnu samozřejmě s kozou Pepinou v čele.
Tu letos vedl Václav Laitner už po páté. Po úvodním slovu, pravidlech jízdy, slavnostním dekorování a samozřejmě kalíšku něčeho pro zahřátí se protagonisté vydali na trasu.

Protože třicet šest koní najednou je moc, i tentokrát se jezdci rozdělili na tři loty. První koně, skokany, vedla Soňa Krupková. Druhý lot, také pro skokany, ale poníky jel za Dominikou Jelínkovou. A třetí pro tzv. prostatiky vedla Helena Krupková. Do této skupiny se zařadili většinou koně, kteří neskáčou. V pohodě si trasu projeli a ti, kteří mají chuť překonávat překážky, si přes nějakou také skočili.

Lišku tentokrát představovala Zuzka Krupková. Ještě před vyjížďkou do přírody čekal na přítomné ne zrovna lehký úkol: vybrat nejkrásnějšího koně. Bez této soutěže by Hubertova jízda v Mutějovicích nebyla celá.

Vyjížďkou do přírody nebyl ještě všemu konec. Následoval hon na králíčka, hon na kohouta, židličkovaná a také tradiční Velká Mutějovická.
Od loňského roku se stala opravdu zajímavou podívanou. Byla totiž dostihem pouze pro velmi zdatné závodníky.
Ti překonávali jednu překážku za druhou, ovšem bez koní.

A aby toho nebylo ještě málo, na poli odstartoval velký dostih.
Na jízdárně si ti nejvytrvalejší ještě změřili síly v terénním parkuru a v barelech.
Povedenou letošní Hubertovu jízdu zakončila pořádná večerní zábava v Poddžbánském pivovaru.

Jak to dopadlo?

V doběhu byla první Soňa Krupková na koni Angelika. Mezi poníky jezdkyně Habartová s Mistrem Gepardem. V terénním parkuru, který se skákal jako Memoriál Orlíka, byla nejlepší Zuzana Krupková na Alfovi. V kategorii poníci nesl závod název Memoriál Soničky Krupkové. Nejlépe si v něm vedla Martina Poštová na Janisovi. Barely nejlépe zajela Simona Vrabcová na Portosovi. V kategorii pony nejlépe zajela opět Martina Poštová na Janisovi. První místo ve Velké Mutějovické patřilo Daniele Tučimové. Z koní se nejvíce líbila Libra.