Fiktivní postava ze známé písně hudebníka Ivana Mládka ale nebyla zdaleka jedinou atrakcí, kterou pořadatelé, členové Sboru dobrovolných hasičů Mutějovice a Skupiny historie vojenského a policejního letectva Kolešovice, divákům nabídli.

Ještě nežli se ale dostaneme k samotnému programu, je třeba připomenout velké přípravy, které akci předcházely. Starosta Mutějovic Martin Pinka uvedl: „Původně se měl Letecký den konat na jiném poli, ale kvůli počasí se firmě nepodařilo sklidit hořčici, a tak jsme akci museli narychlo přesunout jinam. Naštěstí zemědělec pan Kukla během pozdních nočních hodin v pondělí dosekal tohle pole, které bylo pro naši akci nejvhodnější. Tedy nejblíže a nejsnáze upravitelné." Také parašutisté mohli skočit jen v určité vzdálenosti od obce. Pole by tedy díky panu Kuklovi bylo, ale ještě je třeba ho připravit. „Spolu s hasiči jsme museli posekat vysoké strniště, pole podmítnout, bránami roztrhat, upravit terén tak, aby byl srovnán, a pak válcovat, válcovat a válcovat tak, až bylo uválcované," popsal Martin Pinka.

Bezva odpoledne
Díky mnoha lidem a počasí, jež se nakonec umoudřilo, se tak akce, která byla směřována především na děti, v Mutějovicích vydařila.
Na mutějovickém nebi bylo možné vidět Kolešovické Chmeláky (makety práškovacích letadel Čmelák) v honbě za zmiňovaným Jožinem.
Dále makety vojenských a akrobatických letadel, sportovní a účelové modely.

Rovněž skutečný zemědělský letoun Z - 37 Čmelák, který také přeletěl nad hlavami hostů akce pilotovaný Vladimírem Janouškem. Dále hasičskou techniku a fascinující seskok parašutistů.

Za spolupořadatele, SHVPL Kolešovice, uvedl René Černý: „Myslím, že především dětem se dnešek moc líbí. Uchvátil je Jožin v podání Petra Voříška a letadélko, které mezi ně z výšky rozhazuje bonbóny. V modelu letadla je takové zařízení, které to umožňuje."
Co modeláře trochu pozlobilo, byl terén, ač dobře a pečlivě upraven. „To bylo vidět na dvou haváriích. Kolečka jsou malá a letadlo zde nemá přirozený rozjezd. Dostává tak kopance od terénu. A vše ještě ztěžuje silný, nárazový boční vítr. Zatím měl problém Petr Toužimský s modelem, který kopíruje skutečného Čmeláka, a Igor Vyznal," popsal René Černý.

I přes všechny překážky ale plynulo hezké slunečné odpoledne ke svému finiši bez velkých problémů. Seskok tří parašutistů uchvátil všechny přítomné. Malý Péťa nespustil z nebe ani na chvilku oči a také on odměnil odvážné paragány po jejich doskoku na zem velkým potleskem: „Také bych jednou chtěl skákat z oblohy," přiznal a jeho kamarádi se přidali větou, že oni také.

„Je to hezké odpoledne, neprší, s větrem se musíme poprat. Vstup na dnešní akci je i z těchto důvodů zdarma. Podmínky dopředu nemůžeme odhadnout. Nikdy nevíme, jak si s námi počasí pohraje, ale dnes to dopadlo dobře," zdůraznil René Černý.