Je současně spádovou školou pro obce Krupá, Hředle, Nesuchyně a Lhota pod Džbánem. Ti všichni se spolu s vyučujícími nyní těší z nové učebny chemie a fyziky. Ředitelka školy Marcela Mrzenová popsala: „Byly zakoupeny nové lavice a židle pro žáky, skříně, katedra a demonstrační stůl pro vyučující."

Úpravy začaly na jaře letošního roku. Do konce školního roku byly hrubé práce hotovy - nové podlahy, malba a zrekonstruované osvětlení. „Během prázdnin se pak dokončila instalace lavic a dalších detailů k dotvoření pěkného prostředí místnosti.Děti přišly na začátku září do nového," upozornila Marcela Mrzenová.

Rakovnický deník do nové „laboratoře" nakoukl ve chvíli, kdy vedla hodinu přírodopisu učitelka Eva Holečková. Zeptali jsme se zde sedících osmáků na jejich pocit ze zrekonstruovaného prostoru. Všichni přítomní se jednohlasně shodli, že se nové zařízení s tím původním nedá srovnat.

„Je mnohem lepší," pochválili mutějovičtí školáci novou učebnu. „Rozhodně si ceníme toho, že máme přívody elektrického proudu pro pokusy ke každé lavici a navíc elektrikář tam nechal i větší přívod. Počítáme totiž případně s datovým kabelem, pokud bychom do budoucna pracovali na mobilních zařízeních," popsala Marcela Mrzenová s tím, že zde bylo necháno místo také na interaktivní tabuli, kterou by vedení školy chtělo pro děti také pořídit.„Máme tam pro učitelský stůl elektrický zdroj na pokusy. Je tam bokem nainstalovaný počítač, aby se tam dalo pracovat. Myslím si, že teď už tam vše podstatné máme," dodala Marcela Mrzenová.