Komenského náměstí se v neděli odpoledne na Tři krále zaplnilo zhruba stovkou žen, mužů i dětí, kteří si chtěli vyzkoušet, jak daleko dokáží hodit s malým, středním či větším vánočním stromkem, podle jednotlivých kategorií. Tříkrálovou soutěž si vyzkoušeli i představitelé vedení města v čele se starostou Karlem Filipem a místostarostou Janem Burešem. Celou akci velmi vtipně moderoval Honza Lukavský z rádia Relax.

Celkem se soutěžilo v šesti kategoriích, když mezi muži hodil nejdále Jan Brabec, který ovšem nevydržel do vyhlašování vítězů a cenu si může vyzvednout v Novostrašeckém kulturním centru. Mezi ženami vrhla vánoční stromek na nejdelší vzdálenost Kateřina Hábová. Mezi dětmi zvítězili Adélka Burešová, Fanynka Hábová a Filip Bendl. V tříčlenných týmech se nejlépe vedlo Kloučkům, kategorii čtyřčlenných týmů ovládli místní hasiči.

Při vyhodnocování výsledků předvedl své umění Pavel Votápek – mistr světa v práskání bičem. Měl připravenou i dílničku pro děti, na výrobu kožených dukátů, ale na tu kvůli nepřízni počasí přišla pouze jedna rodina. Na zahřátí byl ve stánku z „mechu a jehličí“ připravený čaj, káva, medovina a teplé polévky a ve vedlejším stánku trdelník a svařák.

„Soutěž vymyslela paní Nikodýmová. Myslím si, že to bylo hrozně fajn, akorát byla obrovská zima, takže jsme se poslední půl hodinu už pěkně klepali. Je škoda, že řada lidí nevydržela do konce, protože Pavel Votápek si to připravil moc pěkně,“ sdělila Tereza Charvátová, referentka odboru kultury, sportu a RP v Novém Strašecí.

Vítězové jednotlivých kategorií:
Děti / dívky (9 účastnic) - Adélka Burešová, Fanynka Hábová - 4,5m
Děti / chlapci (9 účastníků) - Filip Bendl - 10,5m
Jednotlivci ženy (4 účastnice) - Kateřina Hábová - 5,5m
Jednotlivci muži (18 účastníků) – Jan Brabec – 7m, 7cm
Týmy 3 členné (3 týmy) - Kloučci – Radek Klouček, Pavel Huml, Jiří Drvota - 6,6m
Týmy 4 členné (4 týmy) - Hasiči – Marek Štěpánek, Martin Polívka, Karel Šnóbl, Martin Petráček - 6,1m