„Samozřejmě z toho mám velkou radost a těší mě, že jsme první místo uhájili,“ řekl starosta města Karel Filip, který se spolu s místostarostkou Libuší Vosátkovou a tajemníkem Jiřím Tláskalem zúčastnil slavnostního předávání ceny, které se konalo ke konci listopadu v Praze. Jak si Nové Strašecí vedlo v porovnání s konkurencí ostatních měst z celé České republiky, však ještě rozhodnuto není. Minulý rok to bylo krásné třetí místo. 

Nové Strašecí si titul zasloužilo hlavně díky neustálému rozšiřování komunikačních kanálů, prostřednictvím nichž informuje své občany o dění ve městě. Kromě facebookové stránky plné aktuálních zpráv však i nadále zachovává své tradiční informační kanály, jako jsou internetové stránky nebo Novostrašecký měsíčník, kde si lidé mohou přečíst podrobnosti ve větších souvislostech včetně zajímavých autorských článků.

Ilustrační foto.
Systém parkování v centru považují za ohrožení svobody i podnikání

Některé kanály v Novém Strašecí dokonce vylepšily. Například hromadné rozesílání SMS zpráv se transformovalo do takzvaného mobilního rozhlasu. Ten uživatelům poskytuje rychlý přístup ke všem zajímavým aktualitám a informacím ohledně Nového Strašecí, vybrat si a sledovat novinky lze ale i z více měst najednou.

Mobilní rozhlas funguje jako jednoduchá čtečka, která upozorní na nové příspěvky na webových stránkách města. Lidé si mohou vybrat, zda je zajímají nejnovější zprávy, pořádané kulturní a sportovní akce, či informace z úřední desky. Tam je občanům k dispozici také investiční mapa či přehledný „klikací“ rozpočet.

Ilustrační foto
KRIMI MIX: První sníh řidiče překvapil