Nový rok 2025 začne za více než sedm měsíců, Novostrašečtí již mají jasno, jak jej oslaví. Zatímco někde se rozhodli pro laserovou či dronovou show, případně videomaping, v Novém Strašecí ctí tradice. „Zabývali jsme se všemi možnostmi. Současná cena novoročního ohňostroje se pohybuje kolem 35 tisíc. Naopak několikaminutovou laserová show vyjde již na statisíce. Co se týče videomapingu, ten by šel těžce realizovat, neboť jediné místo, které se nabízelo, bylo na Růžku, ale tam to nejde, neboť jsou všude v okolí vzrostlé lípy, které by návštěvníkům bránily ve výhledu,“ vysvětlil starosta města Karel Filip.

Rada města se tedy rozhodla pro pořádání novoročního ohňostroje, který navštěvuje velké množství návštěvníků. „Je opravdu velmi navštěvovaný a každoročně na něj přijde kolem osmi set až tisíc návštěvníků. Náměstí je opravdu plné a jedná se o jednu z největších akcí ve městě. Jezdí sem i z okolních vesnic či míst, kde se novoroční ohňostroj nepořádá,“ upozornil Filip.

V loňském roce po tragické střelbě na filozofické fakultě Univerzity Karlovy vyzval ministr vnitra Vít Rakušan města a obce, aby oficiální ohňostroje vynechaly, ovšem Nové Strašecí na jeho výzvu tehdy nereagovalo. „Ano, pořádali jsme ho, ono to není jednoduché ho jen tak zrušit, ohňostroj se objednává tři čtvrtě roku dopředu a pak je hloupé to na poslední chvíli rušit. Udělali jsme to tak, že lidé na místě mohli přispět na oběti tragédie,“ připomněla vedoucí odboru sportu, kultury a rodinné politiky města Lenka Pelcová, která také uvedla, že ohňostroj berou lidé jako setkávání se se známými, popřáním se všeho nejlepšího do nového roku, a jedná se tedy o významnou společenskou událost.

Město vynechalo ohňostroj jen v době covidových opatření. Naopak Rakovník tuto tradici po covidových opatření již neobnovil.