Tak vypadalo slavnostní otevření Rákosníčkova hřiště v Novém Strašecí tuto sobotu , které si ani v horkém letním dni nenechaly ujít stovky rodičů s dětmi. Dětské hřiště za 1,5 milionu korun vyrostlo v ulici Rakovnická a městu ho postavila společnost Lidl.

Symbolický klíč od nového dětského hřiště se symbolem pohádkové postavičky Rákosníčka převzal při slavnostním otevření starosta Nového Strašecí Karel Filip. Podle něj město a jeho okolí soutěží o Rákosníčkovo hřiště doslova žilo.

„Hlasy do soutěže přicházely nejen od obyvatel Nového Strašecí, ale i z okolních měst a vesnic, kde společnost Lídl nemá své prodejny. Dokonce máme informace, že se pro dětské hřiště v Novém Strašecí hlasovalo v USA, na Ukrajině, v Palestině a v Rakousku. Do hlasování se zapojili především mladí lidé, kteří poukazovali na to, že současná dvě dětská hřiště jsou pro Nové Strašecí málo. Jsem rád, že o stavbě třetího hřiště rozhodli sami občané svým hlasováním," popsal starosta.

Soutěž byla podle velikosti měst rozdělena do čtyř kategorií a Nové Strašecí soutěžilo v kategorii měst do 10 000 obyvatel. Tuto kategorii město vyhrálo s celkovým počtem 4156 hlasů.

close O stavbě hřiště se rozhodovalo hlasováním na prodejnách Lidl i na internetu. Nové Strašecí vyhrálo v kategorii měst do 10 000 obyvatel s počtem 4 156 hlasů zoom_in „Rákosníčkovo hřiště vyrostlo v lokalitě, kde se nenacházelo žádné dětské hřiště a kde již v minulosti bylo zaznamenáno několik žádostí maminek o vybudování dětského hřiště. Postavit Rákosníčkovo hřiště v lokalitě Rakovnického sídliště tak bylo velmi žádoucí. Děkujeme městu za výbornou a rychlou spolupráci při jeho realizaci," řekla Anna Těžká, koordinátorka projektu Rákosníčkova hřiště. Společnost Lidl pokračuje v projektu Rákosníčkova hřiště už druhým rokem. Nově letos o lokalitách Rákosníčkových hřišť rozhodovala v hlasování veřejnost.

„Nechat rozhodnout samotné obyvatele měst byl dobrý nápad a hlasování mělo opravdu velký úspěch. Všech 19 hřišť bychom chtěli postavit do poloviny září, to znamená, že každý měsíc postavíme 4 hřiště," dodala Anna Těžká. Jak také dodala, překvapila ji během hlasování velká iniciativa samotných měst a nadšení veřejnosti.

Dětské hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka nabízí dětem k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, nechybí kolotoč ani různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje domeček a oplocené hřiště poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky. Rákosníčkovo hřiště je určeno zejména dětem předškolního věku.