Kamerový systém v Novém Strašecí, který ve městě funguje již třetím rokem, dokáže zachytit trestnou činnost, která je páchána na území města. V současné době se ve městě nachází osm kamer.

Kvůli tomu, že zejména v některých lokalitách je nápad trestné činnosti velmi markantní, rozhodlo nyní vedení města Nového Strašecí o tom, že bude sjednána osoba na dohled kamerového systému, která při zjištění pohybu ve vybraném místě podá okamžitou informaci hlídce MP nebo policie.
„Tímto způsobem zamezíme nejen páchání trestné činnosti, ale poskytneme i pracovní příležitost člověku, který bude na kamerách sledovat pravidelně pohyb vytipovaných osob,“ řekl místostarosta Nového Strašecí Jaroslav Hlína.
K prioritám, které si vedení města a městská policie do budoucna navíc vytyčilo, patří i opatření výjezdů z města, kde by lidé také rádi uvítali kamery. „Myslím, že by to bylo optimální. Do budoucnosti bychom chtěli dát kamery hlavně na ta kritická místa. Samozřejmě bychom do toho chtěli zapojit okolní obce a pojistit to i tam. Viděl bych to na Rynholec, Lány a Řevničov,“ řekl velitel Městských strážníků v Novém Strašecí Martin Novák.

S tímto návrhem souhlasí také město. „Silnice na Rynholec, Karlovarská nebo na Čelechovice, tam bychom chtěli rovněž umístit kamery, protože i v těchto bodech dochází k pohybu podezřelých vozidel či podnapilých osob, i zde by se uplatnily kamery s nočním viděním,“ doplnil místostarosta.
Do budoucna by tedy mělo přibýt dalších šest kamer. Pod dohledem bude Křivoklátská ulice, hlídané parkoviště a náměstí. „Nemám představu, kolik budou stát kamery teď. Cenové relace se posunuli, něco šlo dolů, něco naopak,“ uvedl Novák.

KOCHOVÁ, HUSÁROVÁ