Tuto informaci potvrdil i novostrašecký starosta Karel Filip s tím, že zastávky autobusů se vrací opět na své původní místo. „Musím poděkovat všem řidičům i občanům města za pevné nervy, protože poslední měsíce nebyly z hlediska dopravy vůbec jednoduché,“ uvedl Filip.

Krajská údržba silnici Středočeského kraje rozdělila rekonstrukci do třech etap. První zahrnovala úsek ulice Československé armády od ulice Boženy Němcové po Okružní ulici a její součástí byla i úprava přechodu pro chodce u polikliniky. Na ni navázala druhá etapa, která vedla od kruhového objezdu k ulici Jiřího Šotky. Závěrečná a nejnáročnější „letní etapa“ se týkala centra města a byla rozdělena na dvě části. Nejprve byly opraveny ulice Havlíčkova a Palackého, následně křižovatka ulic Palackého, Čsl. armády a Poděbradovy.

Vedle oprav průtahu městem byl v letních měsících současně částečně uzavřen také úsek silnice č. 237 vedoucí z Rudy do Nového Strašecí, kde se kromě komunikace opravoval také most vedoucí přes železniční trať a provoz zde byl řízen kyvadlově. Obě uzavírky skončily posledním srpnovým dnem.

Uleví se ovšem nejen účastníkům osobní či autobusové dopravy, ale také té železniční. V pátek 4. září končí výluka mezi Kladnem a Rakovníkem, kdy cestující nastupovali a vystupovali na náhradních autobusových zastávkách.