Na výběr bylo z několika velikostí. „K pletení pomlázek mě přivedl můj děda a od té doby už uteklo dvacet let. Pěstuji si vlastní proutky na zahradě, a to zelenou, červenou a další vrby. Jako mladší jsem musela chodit na proutky k vodě,” řekla Rakovnickému deníku Anna Krčková. K vidění byly krásně barevné keramické dekorace, které vlastnoručně vytváří.

Každý kus je originál. „Keramiku, kterou jsem vystudovala, dělám už sedmnáct let, mám to jako koníčka k práci. Miluji barvy a snažím se s jejich pomocí prezentovat svou tvorbu,” sdělila Rakovnickému deníku Simona Hotová, keramická umělkyně. Vlastní tvorbu přijela ukázat i Monika Zyková, která je na mateřské dovolené. „Ve volném čase tvořím různé dekorace, věnce a odlitky z betonu a mýdla. Inspiraci pro své výtvory čerpám z Facebooku a internetu,” řekla Deníku Monika.

Zkrátka nepřišly ani děti, pro které bylo připraveno umělecké vyžití. Mohly se naučit jak skládat origami zvířátka z barevného papíru, nebo si ozdobily vlastní velikonoční kraslici.