Co je vaším hlavním úkolem v letošním roce?
Prvořadým úkolem je dokončení rekonstrukce chodníků. Sice jsme požádali o dotaci, ale nebylo nám vyhověno. Přesto budeme stavět, kolik nám vlastní finance dovolí. Rádi bychom také pokračovali v rekonstrukci hospody. Za minulé období jsme zvládli výměnu střešní krytiny, výměnu oken v části budovy a chceme navázat.

Vaše vesnička je tak trochu stranou od všeho dění. Neutíkají odtud mladí lidé?
Právě naopak. Mladé rodiny s malými dětmi přibývají. Rádi bychom proto našli prostor pro vybudování dětského hřiště. Obec má ve svém vlastnictví málo pozemků a najít nějaký vhodný kout je problém.

Co tady obyvatelé i návštěvníci najdou?
Kalivody mají velký dar, leží v malebném údolí, které je přirozeně chráněno proti hluku a ruchu takzvané civilizace. Ten, kdo k nám zavítá, chválí si klid a pohodu, úžasný terén na vycházky i cykloturistiku. Po celý rok je na co koukat. Údolí obklopené lesy vypadá v každém ročním období jinak. A za pěkného počasí můžete dohlédnout až na Říp.

Pořádáte také nějaké kulturní akce?
Jistě. Ve spolupráci s místními hasiči pořádáme pálení čarodějnic, dětský den, rozloučení s prázdninami, lampionový průvod pro děti, posvícení. O advent společně zdobíme stromeček. Hezkým zvykem se stalo i štědrovečerní setkání obyvatel u stromečku. Sejdeme se v deset hodin večer a společně si připijeme.