Do 16 hodin přišlo v Rakovníku hodit hlas do volební urny celkem 2 675 lidí a volební účast byla 21,67 %. Což je více, než tomu bylo při prvním kole. To do 16 hodin odvolilo 2 209 lidí a volební účast byla 17,7 %. O volby je zájem, jak ze strany mladých voličů, tak i ze strany seniorů. „Jsem občan České republiky a myslím si, že každý občan by měl jít volit. Ti co nechodí, si nejvíce stěžují,“ řekla pětaosmdesátiletá Emílie Poláková z Rakovníka.

Volební místnosti se otevřely opět i v budovách škol a školek. „Nejmenší děti, které tady mají třídu, jsme pro dnešek museli dát do třídy k větším dětem,“ vysvětlila Jana Procházková, členka volební komise a zároveň učitelka Mateřské školy Vinohrady Rakovník. Žádné větší komplikace v prvních hodinách voleb členové komisí nezaznamenali. Někteří lidé si zapomněli občanský průkaz nebo si spletli volební okrsek. „Největší problém byl zatím ten, že lidé nerespektují, zákaz vstupu do budovy se psy. Musím je pak vykazovat a vůbec se jim to nelíbí,“ řekl Ivan Louda, člen volební komise ve volebním okrsku číslo 10.

I senioři z rakovnického domova důchodců opět volili prezidenta. „V druhém kole prezidentských voleb máme v domově o dva voliče více, než v kole prvním,“ řekla Lucie Háčková, sociální pracovnice Domova Na Zátiší v Rakovníku. Zvolit si prezidenta mohou v druhém kole i pacienti na lůžku Masarykovy nemocnice. Komise za nimi přijde až na pokoj. Jediné co je k tomu potřeba, je to, aby tu byli k volbám přihlášení a měli u sebe platný občanský průkaz. Za voliči, kteří nemohou přijít do volebních místností, chodí komise domů. „Vždy jdeme dvě z komise za těmi voliči, kteří nemůžou ze zdravotních případů přijít sem,“ řekla Dana Uhrová, členka volební komise ve volebním okrsku číslo 7.