Na akci se představí firmy z okresů Rakovník, Kladno, Beroun a střední školy z regionu. Akce je příležitostí pro firmy, které hledají nové zaměstnance a také brigádníky, popřípadě chtějí navázat spolupráci se středními školami. Občanům hledajícím práci dává tato akce šanci oslovit přímo personalisty firem a domluvit se na možnostech a na konkrétní nabídce. Akce je také šancí pro absolventy středních a vysokých škol, kteří hledají po absolvování školy své umístění a také pro návštěvníky akce, kteří chtějí porovnat nabídky a rozhodují se pro změnu zaměstnání. Příležitost najít práci mají také handicapované osoby.

Nabídka práce bude pestrá, nabízeny budou profese s technickou specializací, zájem bude o řidiče nákladních aut a autobusů, opraváře automobilů a příslušející obory, operátory, skladníky, elektrikáře, konstruktéry, IT specialisty, řemeslníky, prodavače, pokladní, recepční, obchodní zástupce, asistenty, pracovníky v sociálních službách a další. Uplatnění mohou najít zájemci o práci nevyučení, s výučním listem, středoškolským vzděláním a také vysokoškoláci.

Poradenství zajišťuje Úřad práce Rakovník, přičemž je možné získat informace o nabídce rekvalifikací apod. Na akci se představí také některé střední školy, které chtějí oslovit rodiče žáků ZŠ a představit se široké veřejnosti. Vítáni jsou nejen všichni zájemci o práci z řad nezaměstnaných, absolventi škol, žáci vyšších ročníků základních škol i jejich rodiče, kteří se rozhodují o výběru vhodné střední školy, ale i ti, kteří se chtějí dozvědět o nabídkách firem a nabízených pracovních místech, která jsou v současné době aktuální na trhu práce ve Středočeském kraji.