Na křižovatce u Váhy už se kamerový bod nachází, nyní ale bude rozšířen o kameru, která zabere všechny čtyři směry najednou. „Podobná kamera existuje třeba na křižovatce u Divadelní restaurace. Nad soudem bude kamerový bod umístěn na lampu veřejného osvětlení, zespoda bude kamera otočná. Elektřina bude přivedena vzduchem od Domu sověty, takže ušetříme, neboť nebudeme muset budovat přívod,“ konstatoval velitel Městské police Rakovník Jaromír Nový.

Rakovnický AquapRak.
Nová technologie pro AquapRak. Dočká se nového systému zpracování vody

Rozšířený kamerový bod Na Váze bude monitorovat křižovatku a komunikace ulic Čs. Legií, Trojanovu ve směru na náměstí a ve směru do Ottovy ulice a ulici Na Sekyře s nepřerušovaným dohledem.

Nový kamerový bod „Malcova“ bude mít nepřetržitý dohled na komunikace do ulic Malcovy, Havlíčkovy, Sixtova náměstí a Kokrdovské. „Je to tam na hraně už dlouho, stalo se tam i pár nehod, proto jsem rád, že se letos na podzim kamera konečně zrealizuje. Budeme tam mít konečně přehled, křižovatka je frekventovaná, ať už od Kněževsi, tak od Váhy a z Havlíčkovy ulice. Lidé jezdí i ze hřbitova,“ doplnil Nový.

Rozšíření městského kamerového dohledového systému provede společnost PKE ČR za 413 tisíc korun. Termín dodání je do konce října.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

V dohledné době se jedná o poslední rozšíření kamerové systému, a to i z důvodu financí. „Vše je od nich odvislé a z rozpočtu městské policie letos určitě k dalšímu rozšíření nedojde. Pouze je naplánovaná běžná údržba jako vyčištění kamer,“ dodal Nový.