V rámci rekonstrukce dojde u kulturního centra k opravě střechy, zateplení budovy včetně finální úpravy fasády, ale také by se budova měla dočkat nových oken a dveří. Kromě toho se také počítá v rámci projektu s úpravou lodžií, ale i opravou pokleslého panelu ve foyer kulturního centra. Projekt ale město nebude financovat samo. Město Nové Strašecí totiž uspělo s žádostí o dotaci na Ministerstvu životního prostředí. Město zaplatí zhruba 20 milionů korun, zbylých jedenáct milionů korun pokryjí dotace.

Podle vedení novostrašecké radnice je předpoklad zahájení stavebních prací v říjnu letošního roku, hotovo by pak vše mělo být do konce června příštího roku. Město už vypsalo veřejnou soutěž na zakázku. „Jedná se o podlimitní veřejnou zakázku na stavební práce v režimu zákona zadávanou ve zjednodušeném podlimitním řízení,“ dodal Karel Filip.

S opravou budovy kulturního centra počítalo vedení města už při sestavování rozpočtu pro letošní rok. V rámci diskuze k rozpočtu pak opoziční zastupitelé kritizovali právě výši investice, která je podle nich na poměry města vysoká.