I tak by se dala stručně popsat atmosféra soutěže Mladý železný hasič v Senci.

Kromě místní malé i větší hasičské drobotě sem v sobotu zamířilo i dalších pět družstev mladých hasičů z Rakovnicka, a to z Krupé, Skryjí, Nového Strašecí, Kounova a Čisté. Na start soutěže se postavilo celkem dvaapadesát dětí.

Vedoucí soutěže Josef Kessler za pořadatele konstatoval: „Jedná se o druhý ročník. V loňském roce jsme si pořádání akce vyzkoušeli a po nabraných zkušenostech jsme si řekli, že ji letos uděláme později, aby byla jistota, že přijede více družstev."

Soutěž nabrala pěkné tempo od samého počátku. Hasiči měli za úkol co nejrychleji proběhnout látkovým „tunelem", zdolat kladinu, roztáhnout hasičskou hadici, zatlouci hřebíky, třikrát převrátit těžkou pneumatiku, přeskočit tři překážky a přenést kanystry na označené místo.Pak teprve mohli spěchat do cíle.
Jako rozhodčí zde na vše dohlíželi místní hasiči a role zapisovatelky se ujala Lenka Cajthamlová.

Jen dodejme, že za svoji snahu dostali pěkné ceny včetně krásných pamětních pohárů. „Za ceny bych rád touto cestou poděkoval všem sponzorům," dodal Josef Kessler s tím, že senecké děti ještě odpoledne čeká akce s názvem Rozloučení s prázdninami, která bude rovněž spojena se soutěžemi, navíc ale také s diskotékou a opékáním špekáčků.

Titul získali:
Přípravka
1. Natálie Pokorná - Senec
2. Antonín Šnobl - Skryje
3. Ondra Novák - Nové Strašecí

Mladší
1. Ella Centeková - Krupá
2. Václav Hošek – Skryje
3. Kateřina Huttrová – Kounov

Starší
1. Michal Špaček – Skryje
2. Ondřej Hovorka – Senec
3. Matěj Sladkovský – Senec