S nápadem uskutečnit tento projekt přišel Lukáš Bechner, po kterém práci převzala Karolína Valerová. Čerstvě osmnáctiletá studentka ekonomického lycea v Rakovníku vede kroužek tancování pro malé děti a dá se říci, že už v těchto dnech slaví její práce úspěch.

Všechny taneční hodiny probíhají v místním kulturním sále. Do hodin jsou zařazeny zejména latinsko-americké tance, ale na své si přijdou i milovníci hip hopu nebo funky. Do taneční školy se v letošním roce přihlásilo osmatřicet dětí, z nichž jsou dokonce dva chlapci. „Mám radost i z toho, že sem na hodiny chodí nejen děti ze Senomat, ale také z Rakovníka, a dokonce i z Nesuchyně,“ řekla Karolína Valerová.

Dokázat naučit malé děti sestavu chce opravdu talent. Nejdůležitější je zjistit, zda má dítě rytmus v těle. Karolína se snaží děti zapojit i do různých her, aby udržela jejich pozornost. A kde bere Karolína inspiraci na choreografii? „V tom si například navzájem pomáháme s Lukášem Bechnerem, inspiraci beru i od svých přítelkyň, které cvičí aerobic nebo funky. Když se mi líbí nějaký prvek na internetu, tak ho zařadím do sestavy,“ uvedla Karolína.

Diváci mohli práci Karolíny a Lukáše vidět i na Rakovnické mažoretce, kde děvčata vystupovala. A jaké má Karolína plány do budoucna? Pro účastníky by chtěla zorganizovat soustředění, aby se děvčata (i chlapci) poznala a navázala kontakty.

„Protože některá děvčata dojíždějí, tak se stává, že se straní kolektivu. Proto bych chtěla uskutečnit soustředění. A do budoucna bychom chtěli naši práci dostat na takovou úroveň, abychom mohli soutěžit a třeba něco vyhrát,“ dodala závěrem Karolína Valerová.