Soutěž 
o nejlepší moučník se 
v Krakově stala už tradiční a milou součástí oslavy Mezinárodního dne žen. Začalo to v roce 2012 soutěží o nejhezčí bábovku. Pořadatelé měli nejdříve strach, že se jich mnoho nesejde, ale byli mile překvapeni. Od té doby se v Krakově soutěží. Bábovky se pekly několikrát. Jednou pro změnu moučníky. To měla porota hodnocení opravdu těžké. Letos, aby byla zase nějaká změna, se vlastně 
v Krakově nepeklo, ale vznikaly nepečené moučníky. S nápadem přišla hlavní iniciátorka soutěže Alena Švarcová: „Chtělo to nějakou změnu, tak jsem si vzpomněla na nepečené moučníky. Ostatním se to nejdříve nezdálo, že to bude samá zakysaná smetana a tvaroh. Ale nakonec to tak vůbec nebylo." kračování ze strany

A opravdu sešlo se celkem čtyřiadvacet soutěžních kousků, například dort s jahodami a želatinou, dort typu Malakov s podlouhlými piškoty, čokoládové nebo oříškové čtverečky, dokonce několik dezertů v pohárech a Vánoce připomněla vosí hnízda.
Pětičlenná porota, letos to byly samé ženy, to vůbec neměla lehké. Porotkyně hodnotily a bodovaly chuť od jedné do deseti, vzhled celkový i v řezu jedna až pět bodů a originalitu hodnotili jedním až třemi body. Muži se tentokrát opravdu vytáhli. Sice soutěžili jen dva: Pavel Beneš a Zdeněk Melč, takže byli na prvním a druhém místě, ale v celkovém pořadí získali nejvíce bodů. Pavel Beneš, který zvítězil, měl osmdesát devět.

„Ty moučníky od chlapů opravdu neměly chybu," shodly se porotkyně. V kategorii žen vybraly také trochu netradičně, a to dezert ve sklenicích Kateřiny Lajpertové. Získala za něj sedmdesát devět bodů a byl opravdu nejlepší. Paní Janoušková připravila roládu s piškoty se zakysanou smetanou: „Je to osvědčený recept naší rodiny.

Každému chutná a protože nic jiného vlastně z nepečených dezertů neděláme, vybrala jsem tohle." Jinak hodně peče kynuté pečivo a bábovky.

Věra Benešová si vybrala recept čokoládová bomba. Korpus tvořily sekané ořechy a rozvařené vločky. Po zatuhnutí se na něj rozprostřela směs pudinku, želatiny, kysané šlehačky a likéru. Povrch zdobila mřížka z ušlehané smetany posypaná ořechy. „Recept jsem našla v knize, kterou jsem tu před několika lety vyhrála," řekla Věra Benešová, která rovněž nejraději peče kynuté moučníky.