Výstavu zahájil ředitel Správy pražského hradu Ivo Velíšek, ředitelka Muzea T.G.M. Magdalena Elznicová Mikesková a ředitelka lánského zámku. Ti také při této příležitosti pokřtili knihu: Vzpomínky lánského vrchního zahradníka Ladislava Krejsy. Na slavnostním zahájení výstavy nechyběl ani prezident Masaryk se svojí ochrankou a i lidé v prvorepublikovém oblečení.

Expozice v Palmovém skleníku je uspořádána k 100. výročí založení Československé republiky a na celkem sedmdesáti fotografiích návštěvníkům představí T. G. Masaryka a jeho vztah k Lánům, ve kterých v letech 1921 až 1937 pracoval, odpočíval a žil rodinný život. Výstava dokumentuje prezidentovo setkání s domácími či zahraničními politiky nebo umělci. Ale i s jeho rodinou, občany a představiteli Lán, do jejichž historie se Masaryk nesmazatelně zapsal. „Vznikla zajímavá výstava, která mapuje pobyt Masaryka v Lánech a zároveň je to zakomponováno do úžasného Palmového skleníku,“ uvedla ředitelka muzea T.G.M. Rakovník Magdalena Elznicová Mikesková.

Při slavnostním zahájení výstavy mohli návštěvníci ochutnat také jídlo, které měl první Československý prezident rád. „Mezi nejoblíbenější Masarykova jídla patří bezesporu kynuté knedlíky. Těch zaměstnanci zámku připravili hned devět set,“ prozradil tiskový mluvčí Správy pražského hradu David Šebek. Nevařili je ale kuchaři, nýbrž zaměstnanci zámku, a to podle dobových receptů. Návštěvníci mohli ochutnat také prvorepublikové cukroví, bábovku nebo vývar.

Kdo chtěl, mohl si vyjet po zámeckém parku buď Masarykovým automobilem, nebo koňským spřežením. V 15 hodin pak přišlo na řadu vystoupení dravců ze skupiny Falcon. Na své si v zámeckém parku přišli i ti nejmenší, pro které si organizátoři připravili bohatý program formou her a soutěží. Celý den doprovázela živá hudba a na závěr se uskutečnilo opékání vuřtů. „Tato expozice je dalším z turistických cílů v lánském zámku,“ uvedl David Šebek.

Palmový skleník z konce 19. století byl nedávno zrekonstruován a pro veřejnost je v letní sezoně otevřen čtyři dny v týdnu.