Místo ulehčení našel řidič v křoví osvětlovací raketu německé výroby.


„A tam zahlédl položenou raketu,“ doplnil mluvčí rakovnické policie René Černý. Předmět byl dlouhý asi jeden metr a měl čtyři křídla.
„Nálezce se zachoval zcela správně, když neváhal a vytočil linku sto dvanáct,“ zdůraznil policista.

Přivolaný pyrotechnik raketu identifikoval jako model FLG 5000 s tím, že se jedná o raketu osvětlovací, která byla kdysi vyráběna v bývalé NDR. „I když se jednalo o nefunkční zbraň, pyrotechnik ji raději zajistil a odvezl k odborné likvidaci,“ popsal René Černý, který dále v této souvislosti hovořil o tom, že v tomto ročním období by měli být lidé při návštěvě lesů více obezřetní.

Půda se sesouvá a odhaluje, co je pod ní po léta skryto. Zbytky střeliva, granáty, pozůstatky na válečná léta mohou být i dnes životu nebezpečnými. Nesprávná manipulace s nimi se pak může stát osudnou. „V případě podobného nálezu okamžitě volejte policii, která zajistí jejich odbornou likvidaci. A nejedná se jen o nálezy v lesích. Mnoho podobných nechtěných dárků může být skryto po léta i v tmavých koutech půd nebo sklepů, jak se tomu stalo už v mnoha případech. Možná i tato raketa byla ukryta někde doma na půdě a její nový majitel si s ní nevěděl rady, a tak ji odhodil do křoví. Vždy volejte odborníky. Na nález nesahejte a v žádném případě jej nepoponášejte,“ znovu zdůraznil na závěr policista René Černý.