V roce 2013 vyhrál třetí místo, letos dokonce druhé. Odborná porota zvolí v této soutěži nejtalentovanější pianisty z celé republiky, kteří pravidelně hrají v barech a kavárnách.

Napínavé klání se odehrálo v pražském hotelu Boscolo Prague. Václav Tobrman popsal: „Je to soutěž pro pianisty, kteří ovládají co nejvíce hudebních stylů. Museli jsme předvést, že jsme schopni zahrát pop, jazz, muzikál, filmovou hudbu nebo i lidovou píseň, a to pokud možno tak, aby porotci měli dojem, že to na publikum skutečně funguje. Druhé místo mě opravdu potěšilo a získal jsem také další cenné zkušenosti."
Na akci si cení mimo jiné také možnosti setkání s kolegy pianisty a navázání nových kontaktů. „Mohl jsem si je poslechnout a zjistit, jak to dělají oni. Byl to prostě zážitek, slyšet je hrát na soutěži," konstatoval Tobrman.

Rakovník opustil zhruba před devíti lety. V Praze vedly jeho cesty pianisty a zpěváka přes bary, kavárny, restaurace a hotely až do Divadla Na Fidlovačce, Státní opery Praha a Mezinárodní konzervatoře Praha.
„Hraji na různých jiných místech. Rotuji po celé Praze, potažmo republice. Nemám stálou scénu, kde bych byl snadno a pravidelně k zastižení," vysvětlil Václav Tobrman.
Působí v několika hudebních tělesech: Živý Jukebox, Jazz Rabble, Honza Roušar a kapela, Golden big band Praha.

Většinou hraje na klávesy, ale protože je multiinstrumentalistou, zavedla ho jeho profese ke spolupráci s kapelou Ukulele Swing Band. „V Praze jsem byl jeden z mála, kteří nosili ukulele všude stále s sebou a hráli na něj. Nalákal jsem tak mnoho nových začínajících „ukulelistů" k tomu, aby na něj také začali hrát. Je to nástroj, který byl dlouhá léta v útlumu a já mu vlastně dělal a dělám osvětu," vysvětlil Václav Tobrman s tím, že na ukulele se mu líbí také to, že je to levný, skladný a dobře přenosný nástroj.

Jako muzikant se snaží hudbu pojímat v celé její stylové šíři. „Jsem otevřen jakémukoli stylu. Je důležité, abych nepreferoval žádný hudební styl a neochuzoval tím ty ostatní," zdůraznil Václav Tobrman. A dělá to tak i ve svém volném čase. „Když si chci něco poslechnout, tak to může být v podstatě cokoli. Nedávno jsem poslouchal folklórní soubory. Jindy si pustím jazz a jindy zase muzikál. Prostě podle nálady. Často ale to, co poslouchám, vychází z toho, co bych se ještě chtěl naučit," dodal ještě Václav Tobrman.

Narozen v Rakovníku.
2. ZŠ Rakovník, GZW Rakovník,
ZUŠ Rakovník.
Svobodný.
Člen Ukulele Swing Bandu.
V současné době žije v Praze.