Vážná dopravní nehoda se stala včera chvilku před devátou hodinou dopolední v Rudské ulici v Novém Strašecí. Řidiče převezli do vojenské nemocnice.

„Valník, plně naložený asfalotvým recyklátem, traktor před sebou nejdříve tlačil, když se dostal na úroveň kabiny, převrátil ho na levý bok a rozmačkal kabinu s řidičem,“ popsal nehodu zástupce vedoucího rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Heller.

Na místo nehody vyrazily kladenští a stochovší hasiči. A byli to právě oni, kteří zřejmě zachránili těžce zraněnému muži život. „Bez jejich první pomoci by muž pravděpodobně neměl šanci. Naše dispečerka je instruovala po telefonu, jak mají provést nepřímou srdeční masáž,“ popsal dramatické chvíle primář rakovnické záchranky Leoš Klik.

Tělo zraněného bylo při příjezdu hasičů zaklíněno v kabině. „Museli jsme ho nejdříve vyprostit, nadzvednout traktor a poté ho dát i s valníkem na silnici,“ sdělila mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. „Po našem příjezdu se nám podařilo obnovit oběh a muže oživit. Za pětadvacet minut pak byl převezen do střešovické nemocnice, kde bude zpřesněn rozsah jeho poranění,“ doplnil Klik.

Policisté řidiči odebrali na místě krev, aby zjistili, zda před jízdou nepil alkohol. Zároveň traktor i s valníkem zajistili pro další šetření – existuje totiž podezření, že za nehodou může být technická závada na brzdách valníku. Celková škoda byla vyčíslena na 60 tisíc korun.