Uskuteční se 24. prosince od 15 hodin a 26. prosince od 17 hodin ve sváteční atmosféře kostela svatého Václava v Čisté.

Křivoklát - 25. a 26. prosince bude kostel svatého Petra v Křivoklátě – Amalíně otevřen pro veřejnost. Koná se tak v rámci akce s názvem Zastavení u jesliček. Zavítat sem můžete po oba dva dny mezi 14. až 16. hodinou. Zájemci si zde mohou vyzvednout už 24. prosince na Štědrý den od 14 – 16 hodin betlémské světlo. 

Rakovník - Právě dnes se  uskuteční v Chrámu svatého Bartoloměje v Rakovníku půlnoční mše svatá při níž Rakovnický chrámový sbor uvede Missu Festivu Víta Janaty pro sbor, varhany, tympány a trubku.

Městečko - Zveme vás na Vánoční zastavení v kostele svatého Jakuba St. v Městečku v pátek 25. prosince od 17 hodin. V úvodu zahraje na varhany Jakub Nový. Účinkuje Rozdělovská farní kapela, která přivezla program s názvem Tisíc andělů: pásmo spirituálů a vánočních písní. Vánoční proslov bude mít páter Angelo Scarano.

Nové Strašecí - Stejně jako každý rok, tak i letos se sejdou novostrašečtí obyvatelé o Štědrý den o půlnoci u vánočního stromu na Komenského náměstí. Je připraven také kulturní program, účinkovat budou kantoři novostrašeckých škol a soubor Čtyřlístek.

Rakovník - Na vánoční koncert pěveckých sborů zve všechny hudby milovné Rakovničany Druhá základní škola v Rakovníku. Přijďte se podívat na jejich vystoupení do chrámu svatého Bartloměje v Rakovníku. Koná se tento týden v sobotu 26. prosince od 13 hodin.

Lišany – Ještě na Štědrý den si můžete v Lišanech přijít pro betlémské světlo. Bude se rozdávat od 15 hodin před kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Při rozdávání světla se zároveň Lišanští setkají u jesliček a společně si zazpívají vánoční koledy za doprovodu Martina Sokola.

Hořesedly – Betlémské světlo se bude také rozdávat na Štědrý den před kostelem svatého Vavřince, a to od 16 hodin. Zároveň se také bude sloužit půlnoční mše Narození (zjevení) Pána Ježíše Krista, sloužená česky. Sloužit ji bude otec Miloslav Zdeněk Veselý. Dne 6. ledna 2016 od 20 hodin se uskuteční taktéž takzvaná Půlnoční mše svatá – Pravoslavná večerní liturgie k Narození Pána Ježíše Krista, sloužená staroslověnsky, v kostele sv. Jiljí v Rakovníku (vedle Penny Marketu).

Velká Chmelištná – Na sedmadvacátého prosince připravili místní obyvatelé vánoční sousedské posezení. Začíná v 17 hodin ve společenské místnosti.