„Bude to velmi zajímavý souboj, jehož výsledek se nedá předem odhadnout,“ nechal se slyšet Pavel Jenšovský (ČSSD), starosta města Rakovník.

Trochu rozčarován z výsledků voleb byl Zdeněk Nejdl (ODS), zastupitel města a bývalý starosta. Ten věřil v mnohem lepší umístění prezidentského kandidáta Miroslava Topolánka. Přesto z výsledku voleb úplně zklamaný není.

„Až na to že můj favorit Mirek Topolánek, kterého jsem volil, dopadl špatně, tak vítězství Miloše Zemana není jednoznačné a je tu jistá šance, že v druhém kole nevyhraje,“ řekl Deníku Zdeněk Nejdl.

„Chtěl jsem, aby se uskutečnilo druhé kolo. Tedy aby se o přízeň voličů ucházeli dva nejsilnější kandidáti. To se mi splnilo,“ nechal se slyšet Miroslav Koloc, lídr hnutí Město pro vás.

Téměř všichni oslovení přední komunální politici ve druhém kole dají svůj hlas Jiřímu Drahošovi.

„Stejně jako v prvním kole, v tom druhém budu volit Jiřího Drahoše,“ prozradil Pavel Jenšovský.

„Bude to vyrovnaný souboj, ovšem je tu šance na politickou změnu, která je potřebná. Navíc politiku oživí nové tváře,“ řekl Miroslav Koloc.

Zdeněk Nejdl se nechal slyšet, že podle něho sice není kandidát Jiří Drahoš ten, koho by on sám rád viděl v prezidentském křesle, přesto ho podpoří. „Splním tak svoji občanskou povinnost a budu doufat, že nevyhraje Miloš Zeman,“ dodal Zdeněk Nejdl.

I rakovnický zastupitel Jan Švácha (TOP 09) podpoří Jiřího Drahoše. „Po dlouhé době jsem mile překvapen, že výsledky voleb dopadly, tak jak jsem si představoval,“ řekl Švácha a dodal, že svůj hlas dal Markovi Hilšerovi. Sympatický mu je ale i Jiří Drahoš, Michal Horáček a Pavel Fišer. „Říkal jsem si, že je jedno, kdo z těch čtyřech lidí postoupí. Takže když postoupil Jiří Drahoš, je to úplně v pořádku. A věřím, že ve druhém kole se všichni voliči tihle kandidátů spojí a porazí Zemana,“ dodal Švácha.

Místostarosta Rakovníka Miroslav Samaš (ANO) podpoří ve druhém kole současného prezidenta Miloše Zemana. "Volil jsem pana prezidenta před pěti lety, volil jsem jej i v prvním kole a dám mu hlas i v tom druhém," reagoval na dotaz Deníku místostarosta Rakovníka.

Miroslav Elsnic, Renáta Fryčová