Jeho srdcem jsou tři děvčata z devítky, Lucie Kolárová, Kristýna Polanecká a Anna Pernicová. Přispívat do něj ale může každý. „Každý z jakékoliv třídy má právo říci svůj názor,“ vysvětlila za trojici Lucie Kolárová.

A na co všechno se žáci mohou těšit? Na křížovky, hádanky, osmisměrky, drobné zprávy z dění ve škole, fotografie z různých akcí a také nikdy nechybí nějaká anketa. Nejvíc ale letí různé školní drby.

„Snažíme se, aby si v časopise našli něco svého jak třeba prvňáci, tak i deváťáci. Nechceme vydávat časopisy dva. Kromě tištěného vydání točí redakce každého čtvrt roku ucelený videodokument. Ten se promítá při hodinách, ale najdete ho i na webových stránkách školy. S nápadem vydávat noviny přišla paní učitelka Šárka Vondrová a děvčata se toho chytila. Časopis v tištěné podobě vycházel už před několika roky, ovšem později byl jen na webových stránkách. To se úplně neosvědčilo, takže se škola vrátila k papírovému vydání.

Redaktorky už jsou ale v devítce, takže se jim pobyt ve škole krátí. „Určitě časopis někomu předáme. Nesmí zaniknout. Byla by to škoda, když to máme pěkně rozjeté,“ shodly se všechny tři redaktorky.

Na otázku: „Chtěly byste se psaním živit?“ odpovídala děvčata, že asi ne. Jen Anna Pernicová zatím neměla jasno a prohlásila, že možná ano.