Ve Skryjích zloděj ukradl v noci prapor u volební místnosti ve Skryjích. Předsedkyně volební komise ve Skryjích Jarmila Pajerová Rakovnickému deníku popsala:"Správně má vlajka viset i přes noc. Po zkušenostech, kdy nám ji asi před pěti lety při svátečních dnech ukradli, jsme ji raději při oslavách v noci sundali a pak zase ráno pověsili. Jenže lilo, z vlajky kapala voda… nevěděli jsme, kam ji tak mokrou dát."
Když ale volební komise ráno, patnáct minut před osmou hodinou přišla k obecnímu úřadu, zjistila, že je vlajka pryč.
Členka komise Eva Kosová doplnila: „Přišli první voliči a ptali se, zda nám nevadí, že je vlajka pryč. Řekli jsme, že pochopitelně vadí, ale co s tím můžeme víc dělat nežli zavolat policii."
Do Skryjí tak přijeli roztočtí policisté. „Sepsali to s námi, zeptali se na hodnotu ukradeného praporu. Řekli starostovi, že se už o to zajímají i v Praze neboť oni musí takovou událost nahlásit," doplnila Jarmila Pajerová.

Ze 129 zapsaných voličů jich k volbám ve Skryjích přišlo zatím jen 33.

Mezi prvními deseti voliči ve Velké Bukové se objevil také předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomáš Vandas. Členka volební komise Jaroslava Bumbová vysvětlila:" Má v naší obci trvalé bydliště."
Z 213 voličů jich volební urně do půl deváté hodiny ranní přišlo 43. „Z těch 273 je zhruba 10 až 15 hlášeno na obecním úřadě takže ti nepřijdou určitě. O těch to víme," doplnila Jaroslava Bumbová. A ještě jedna zajímavost z Velké Bukové. „Máme tady mezi sebou jediného muže. Je to zřejmě nejmladší předseda komise na okrese dvaadvacetiletý Jiří Pelc," prozradila Jaroslava Bumbová.

Slabá volební účast je také v Křivoklátě. Předsedkyně volební komise Lucie Sainerová uvedla:" Z 570 zapsaných voličů jich zatím přišlo do půl deváté hodiny ranní jen 160."

V malé vísce na Křivoklátsku v Nezabudicích by mělo příjít k volbám 65 zapsaných voličů. Předsedkyně volební komise Ivana Mudrová ráno krátce po čtvrt na deset uvedla: „Zatím přišlo 25 voličů. Chodí převážně starší občané."

Obec Krakovec má zapsáno 53 voličů. Zapisovatel Josef Štiller konstatoval: „Je krátce po půl deváté hodině ranní a do této chvíle přišlo u nás k volbám 17 voličů. Tak uvidíme co přinesou hodiny příští. Je tu klid. Žádná zajímavost se u nás nepřihodila."

Zapisovatelka Petra Hauptmannová dohlíží na volby v Petrovicích:"Máme tu 223 zapsaných voličů a zatím jich přišlo jen dvaapadesát. Ti všichni dorazili už včera. Od osmé hodiny ranní tu zatím nikdo nebyl."

Po jedenácté hodině dopolední už je situace ve Skryjích veselejší. „Přišli i dva prvovoliči. To jsou nejhezčí okamžiky. Byli to Tomáš Volf a Václav Houba. A během pár hodin přišlo velké množství voličů. Už jich tu bylo padesát. Volební účast ve Skryjích je tedy v této chvíli čtyřiceti procentní, " popsaly ještě Eva Kosová a Jarmila Pajerová. Mezi zajímavosti voleb ve Skryjích patří určitě i fakt, že by zde měl přijít k volební urně mimo jiné také světoznámý kytarový virtuós Pavel Steidl. "Má tady trvalé bydliště a přišel volit pokaždé," konstatovala ještě Jarmila Pajerová.

Volební komise, kterou najdete každý rok v Tylově divadle v Rakovníku, měla letos volby zpříjemněny oslavami. Divadelní soubor Tyl Rakovník totiž slaví už od čtvrtečního večera 140. let své existence.
Předseda volební komise Jiří Schumann pro Rakovický deník před jedenáctou hodinou dopolední popsal: „V naší volební místnosti jsou odposlechy, kterými slyšíme vše, co se děje mna jevišti. Včera to byl Jirotkův Saturnin a dnes ráno je to Ostrov pokladů. To vše v podání Tyláků. S tím souvisí i veselý okamžik ze včerejšího večera. Ve chvíli, kdy vstoupil jeden voličů se z mikrofonu ozval bouřlivý potlesk."
Do Tylova divadla přišlo do jedenácté hodiny ranní ze 482 zapsaných voličů 120. Účast tedy byla v tu chvíli asi 25 procent.

Je krátce před druhou hodinou odpolední. Zkouším telefonovat na několik obecních úřadů. Štěstí mám až ve Zbečně a Malinové.

Padesáti procentní účastí voličů se může pochlubit Zbečno. Předsedkyně volební komise Zlata Černá uvedla: „Volby se u nás uskutečnily v naprostém poklidu. Více ale chodili starší voliči nežli ti mladší."

Téměř padesáti procentní účast voličů zaznamenali v obci Malinová. Zapisovatelka Romana Brožíková pochválila nejstarší voličku:"Je to paní Marie Kosíková a přišla k volební urně jako první. Letos oslaví 95 let."