Ne všude.

Výjimku tvoří kandidátní listina v Malinové „Sdružení nezávislých kandidátů (SNK) Malinová“ a také v Krakově SNK „Za Krakov krásnější“.
V Malinové současná starosta Jaroslava Čechová prozradila, že to, že jde do voleb z druhého místa, vůbec nic neznamená. „V Malinové zůstane nejspíše vše při starém. Takovouto podobu kandidátky, tedy že jsme seřazeni podle abecedy, máme v Malinové už dlouho,“ dodala s úsměvem Čechová.

To v Krakově se kandidátka trochu promíchala, ale i tady se dá počítat s podobným scénářem jako v Malinové. V roce 2006 kandidoval současný starosta Bořek Švarc z pátého místa, nyní bude útočit z druhé pozice. Lídrem Krakova je Alena Švarcová. Dosti podobný scénář s volbami se dá předjímat i v dalších menších obcích jako je Panoší Újezd, Krakovec, Hvozd, Všetaty. Právě zde dali volební kandidáti dohromady jednu kandidátní listinu a svého starostu si zvolí po komunálních volbách na svém prvním zasedání zastupitelů.

Větší politické souboje se dají očekávat ve dvou „metropolitních“ obcích – Slabcích a Pavlíkově. Právě tady daly nejrůznější spolky a sdružení dohromady více kandidátek.

V Pavlíkově společně kandidují místní dobrovolní hasiči a také myslivecké sdružení. Post starosty městyse Pavlíkov vyráží obhajovat lídr kandidátní listiny ČSSD Miroslav Truxa. Naopak v čele strany Sdružení spolků Pavlíkov stanul Milan Stružka, příslušník Policie ČR. Současný místostarosta Miroslav Pánek jde do boje o hlasy voličů rovněž z pozice lídra, a to za stranu Starostové a nezávislí.

Ve Slabcích na komunistické kandidátní listině jako lídr stanul starosta Filip Celba, který tak povede znovu slabecké komunisty do boje o slabecký zámek.