Do Nového Strašecí se stěhuje čím dál více rodin z Kladna či Prahy, kde jsou finanční nároky na bydlení podstatně vyšší a poptávka po volných bytech je značná. Nové Strašecí vlastní kolem stovky bytů a dalších devět vznikne v bývalém okresním domě, když město na rekonstrukci obdrželo dotaci. „V současné době probíhá výběrové řízení na stavební firmu. Počítáme, že s rekonstrukcí začneme ještě letos. V příštím roce musí být vše hotovo,“ přibližuje novostrašecký starosta Karel Filip.

Také v Rakovníku budou v nejbližší době jednat o možnosti získání dotací na sociální byty. „V září proběhne schůzka vedení radnice s oddělením odboru výstavy, které se zabývá investicemi. Zde se kromě možnosti dotací rozebere se i celková situace. Tedy zda jít například do rekonstrukcí starších nemovitostí nebo postavit v budoucnu nové sociální byty na zelené louce,“ sdělil tiskový mluvčí rakovnické radnice Jiří Cafourek.

Rakovník má v současnosti ve vlastnictví 32 bytů, z toho 2 na Žižkově náměstí, 8 v Pražské ulici, 10 v ulici Nádražní a 12 v ulici S. K. Neumanna. Dva z těchto bytů jsou nabízeny k pronájmu, když od letošního roku je výše nájmu dle rozlohy bytu, platí se 135 Kč za metr čtvereční.